Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga

Rozhodol úvod druhého polčasu

Topoľčany po zmene strán až trinásť minút čakali na gól. Prešov sa tak ujal vedenia už 2:0 v sérii.

Topoľčany prehrali, diváci im však poďakovali za sezónu obrovským potleskom.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Prešov 19:23 (12:13)
Prešov sa ujal vedenia v sérii 0:2.
V Topoľčanoch sa hralo pred vypredanou halou. Polovica tribúny bola odetá do červených tričiek, druhá polovica bola v bielych. Fanklub, ktorý tentokrát bol v mieste na státie, vytvoril fantastickú atmosféru. Hralo sa pred neuveriteľnou diváckou kulisou – hádzanársky sviatok.
Ešte pred samotným stretnutím topoľčiansky fanklub zagratuloval a poďakoval legende Petrovi Kopeckému za jeho prínos do topoľčianskej hádzanej. Dostal krásny darček v podobe svojho obrazu. Obraz s víťazným gestom dostal aj brankár Ľubomír Drápal, ktorý po sezóne z Topoľčian odchádza.
Topoľčany sa rýchlo ujali vedenia 4:0, keď fantastický výkon v domácej bránke podával Meluš. Prešov ale v 13. minúte po góle Antla po prvýkrát v zápase viedol – 5:6. Topoľčany opäť do vedenia poslal Valent v 21. minúte – 10:9, ale Rábek zo sedmičky otočil na 11:12. To sa akurát v hosťujúcej bránky chytal Krupa, ktorý zneškodnil aj sedmičku Klačanskému. Po nej však prišlo k stretu týchto dvoch hráčov a rozhodcovia oboch aktérov potrestali červenou kartou. Prvý polčas tak skončil tesným náskokom hostí – 12:13. Topoľčany ale po zmene strán mali priam katastrofálny úvod. Žilinčík strelil prvý topoľčiansky gól až v 43. minúte! A to už znižoval náskok Prešova na 13:18. V 47. minúte po góle Urbana vyhrávali hostia najvyšším rozdielom – 15:22. Po tomto góle na 12 minút sa gólovo odmlčali aj hostia, ale Topoľčany v 56. minúte Cigáňom znížili len na trojgólový rozdiel - 19:22. V závere Prešov skóroval Antlom po dvanástich minútach – 19:23.
Po záverečnom hvizde topoľčianski diváci, ktorí samotný zápas spestrili mexickými vlnami, poďakovali hráčom za výkon. Fanklub ešte dobrých dvadsať minút po stretnutí spieval, oslavoval hádzanú. Výborný hádzanársky zážitok.
Rozhodovali: Rudinský – Mandák, vylúčenia 4 – 7 na dve minúty, ČK: 29. Klačanský (Topoľčany) - 29. Krupa (Prešov) vzájomné vylúčenie, pokutové hody: 2/1 – 5/4, 980 divákov. HK: Meluš, Drápal – Greguš, Valent 6, Sivák 1, Masaryk 2, Klačanský 2, Šupčík, Ivanytsia 1, M. Briatka 2/1, Cigáň 2, Hruščák 2, Jadroň, Slaninka, Donoso, Žilinčík 1, tréner I. Pompoš.

Ivan Pompoš (tréner): Súper zvíťazil zaslúžene, škoda našich nepremenených šancí. Dopustili sme príliš veľa technických chýb, ale napriek tomu si myslím, že chlapci bojovali a na palubovke nechali aj srdiečko. Na môj vkus sme strelili málo gólov. Síce sme aj málo gólov inkasovali, ale súper strelil o štyri viac, a preto vyhral. Videli sme dobré a kvalitné stretnutie, škoda, že so zlým koncom pre nás. Napriek tomu ďakujem chlapcom za bojovnosť a divákom za fantastickú kulisu.
Ďalší program: 21. 5. (streda) o 18.00 h: Prešov – Topoľčany.

1. Dostanú hádzanárky ďalšiu dotáciu? Za otáľaním radnice sú problémy s bývalým vedením 399