Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Juniorky Topoľčian vyhrali dve stretnutia

V uplynulom víkende vycestovalo juniorské družstvo vodných pólistiek PIRANA Sport Club Topoľčany na východ republiky do Košíc. V Košiciach absolvovali tretí turnaj národnej ligy junioriek do 20 rokov.

Juniorky porazili Piešťany i Sláviu UK.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Modrí Draci Ke - Topoľčany 14:6 (5:2, 1:1, 5:3, 3:0)
Najviac gólov: Katlovská 7 - Hanová 3
Prvý zápas tretieho turnaja absolvovali pólistky Pirana SC Topoľčany proti domácim hráčkam. Košice sú v tejto sezóne ašpirantom na zisk titulu Majstra SR v juniorskej kategórii. Úvod zápasu Topoľčany celkom nezachytili, avšak druhá a začiatok tretej štvrtiny boli z pohľadu topoľčianskych junioriek najlepšou častou hry, kedy dokázali sekundovať košickým pólistkam, spozorneli v obrane, hrali zodpovedne, ale ani toto nestačilo na zdramatizovanie tohto duelu.
Slovo trénera: „Košické družstvo je v tejto kategórii najkomplexnejšie a majú v ňom viac reprezentantiek Slovenska. Snažili sme sa rozumnou hrou eliminovať ich kvality, ale darilo sa nám to len v strednej časti duelu. V poslednej časti hry si už zahrali všetky hráčky, keďže o zápase bolo rozhodnuté.“
Topoľčany - Piešťany 11:5 (3:3, 2:0, 1:2, 5:0)
Najviac gólov: P. Koťková, Koubská 3 – Ravingerová 3.
Topoľčany si na tento zápas verili, čo prinieslo značnú motiváciu pre celý team. Úvodná štvrtina však skončila remízou 3:3. V ďalšej štvrtine sa však pólistky Pirana SC vedeli presadiť, aj keď len dvomi strelenými gólmi a odskočili Piešťanom na 5:3. Tretia časť hry priniesla zdramatizovanie zápasu, keď sa Piešťany dotiahli na rozdiel gólu 6:5. Do poslednej štvrtiny tak Pirane vstupovali len s najtesnejším náskokom. Topoľčany si nechceli nechať ujsť tento zápas, ako sa im to stalo v predchádzajúcich kolách, kde s týmto súperom prehrali len s jednogólovým rozdielom. Poslednú štvrtinu teda chytili pevne do svojich rúk, Piešťanom nedali šancu a prestrieľali ich za posledných osem minút 5:0, a tak sa mohli tešiť zo zaslúženého víťazstva 11:5.
Slovo trénera: „Som rád, že sa nám podarilo získať prvé body v tomto ročníku. Hrali sme disciplinovane, dokázali sme premieňať šance a z toho vyplývala herná pohoda, ktorá nám priniesla vytúžené víťazstvo. Dievčatá boli šťastné z výhry a „nakoplo“ nás to aj do ďalších zápasov.“
Slávia UK Ba - Topoľčany 6:9 (1:2, 1:3, 2:3, 2:1)
Najviac gólov: Pecková 3 – Hanová 6
Topoľčany boli proti Bratislave nabudené z ranného zápasu a prvých získaných bodov. Zápas sa niesol v zodpovednom a trpezlivom tempe, či už v obrane alebo v útoku. Darilo sa im premieňať vyložené šance. Center - Jana Koubská vyprodukovala niekoľko presilových hier a tri pokutové hody pre Topoľčany a tieto šance sa darilo premeniť. Pirane podali kolektívny a bojový výkon, ktorý priniesol „ovocie“ v podobe zisku ďalších bodov pre Topoľčany.
Slovo trénera: „Po rannom zápase sme si verili aj na bratislavský celok, ktorý v poslednej dobe nie je v optimálnej výkonnosti a takpovediac sa trápia, čo sme využili v náš prospech. Bol to veľmi bojovný zápas, v ktorom sme mali aj kus šťastia a darilo sa nám pomerne efektívne premieňať gólové príležitosti. Baby hrali disciplinovane v útoku, zodpovedne v obrane a podarilo sa nám dotiahnuť zápas o víťazného konca. Toto víťazstvo nás o to úprimnejšie teší.“
Topoľčany - Vrútky 6:10 (1:0, 2:2, 1:5, 2:3)
Najviac gólov: Vlnková, Konošová a Hanová po 2 – Stankovianská 6
V zápase s týmto súperom nemali Topoľčany čo stratiť, opäť vstúpili do zápasu zodpovedne, keď po 16 minútach hry viedli s rozdielom gólu 3:2. Vrútky sa však dokázali presadiť v tretej tretine a prelomiť dovtedy zodpovednú hru Topoľčian niekoľkými rýchlymi gólmi. Po troch štvrtinách bol stav z pohľadu Topoľčian 4:7. Posledná štvrtina priniesla opäť vyrovnanejšiu hru, ale Topoľčany už nedokázali jasnejšie odpovedať ako skorigovaním výsledku na 6:10.
Slovo trénera: „Taktiež po vydarených dvoch zápasoch sme si verili aj na Vrútky, ktoré podávajú v juniorskej lige pomerne zodpovedné výkony. Do zápasu sme šli po ďalšie body, ktoré sa nám nepodarilo získať, ale som rád vyrovnanej hre a pomerne konsolidovanému výkonu. Na jednej či druhej strane nebolo premenených veľa gólových šancí a my sme zahodili aj jeden pokutový hod. Na výsledku zápasu to však nič nemení a ušla nám tretia časť hry, kedy po troch rýchlych góloch z kontier Vrútky výrazne odskočili. Zaslúžene vyhrali, ale vieme, že aj s nimi sa dá hrať vyrovnaná partia. “
SC PIRANA: M. Koťková, Vlnková, Maková, Rybanská, P. Koťková, Konošová, Halmová, Hanová, Gábrišová, Štefancová, Lendelová, Koubská .Tréner: Marek Gális. Asistent trénera: Zuzana Hýroššová
Slovo k turnaju: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo získať viac bodov ako za doterajší priebeh súťaže a že som videl chuť a motiváciu u dievčat po víťazných zápasoch. To je to, čo nám chýbalo, keďže nám niektoré zápasy v predchádzajúcich kolách unikli len o gól. Musíme sa však vyvarovať základných chýb, ktoré nás stoja cenné body. Základnú zostavu máme dobrú a porovnateľnú s ostatnými družstvami, ale na lavičke už sú mladé dievčatá – vekom ešte žiačky, a tak na prestriedanie nie je priveľký priestor. Preto sme oddychové časy v strede štvrtín využívali aj na vydýchanie sa. Juniorská súťaž je za polovicou a čaká nás do konca sezóny ešte veľa práce na zlepšení našej hry. Čakajú nás ešte turnaje v neďalekých Piešťanoch a v Bratislave.“