Tichý zabijak prehovoril

Kšinant rozhodol o domácej výhre.

Topoľčany rozhodli v závere zápasu.Topoľčany rozhodli v závere zápasu. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Nemšová 1:0 (0:0)
V teplom počasí videli diváci iba slabý futbal. Domáci mali hernú prevahu, ale viazla im kombinácia. V 7. minúte sa za obranu hostí dostal Badinský, ale s jeho strelou si Bobot poradil a následnú dorážku brankár hostí vyrazil na roh. V 11. minúte po osi Královič - Badinský - Líška zakročil obranca hostí, ktorý zabránil jasnému gólu včasným odkopom. V 23. minúte Líška v dobrej šanci míňa, lopta sa ale dostala na nohu Grmana, ktorý triafa z piatich krokov len do rúk Bobota. Nedáš-dostaneš takmer dokonale platilo na druhej strane, ale Detkov pokus Furka vytlačil na roh. V 55. minúte po centri hlavičkuje tiesnený Martin Oršula do tyče. O dve minúty páli z prvej Líška, ale míňa. V 68. minúte nebezpečne vypálil Královič, jeho pokus nešťastne tečoval Ranko, ale Bobot v poslednej chvíli schováva loptu v náručí. O všetkom rozhodla 83. minúta, kedy vyšiel domácemu trénerovi ťah zo žolíkom z lavičky. Ivan Kšinant, ktorý bol na ihrisku iba šesť minút, si skvele prebral prihrávku od Otočku a z hranice šestnástky nechytateľne vymietol pavučinu Bobotovej bránky - 1:0. Po tomto góle sa zápas už iba dohrával. V nadstavenom čase mal veľkú šancu Líška, ale svoj nájazd na Bobota zakončil veľmi slabo.
Gól: 83. Kšinant. Rozhodoval Maršal, ŽK: Martin Oršula, Baláž - Schlesinger, Amrich, 234 divákov. MFK: Furka - Martin Oršula, Miroslav Oršula, Baláž, Šlosár - Královič (81. Jančovič), Švajlen, Rybanský, Grman (77. Kšinant) - Líška, Badinský (65. Otočka), tréner J. Mikloška.

Načítavam video...

Nové Mesto – Vrbové 3:1 (1:1), 20. Straka, 72. Vlado, 74. L. Šebek - 3. Poláček.
Piešťany - Petržalka 2:2 (2:0), 15. M. Székely (11 m), 39. Šúst - 60. a 67. M. Kaňuk.
Slovan B - Nové Zámky 1:0 (0:0), 78. Túri.
Rača - Sereď 2:4 (1:1), 37. Vavrík, 53. Kusý - 24. a 75. Scherhaufer, 79. Penciak, 84. Morong.
Skalica - Púchov 3:0 (1:0), 2. Ulrich, 57. Šebesta, 59. Kleiber.
Levice – Vráble 1:1 (1:0), 35. Vida – 63. Tužinský (11 m).
Dun. Lužná – Šúrovce 3:2 (2:1), 30. a 38. Chromý, 89. Hrnčár (11 m) – 2. a 66. Hlavna.
1. Sereď 27 19 4 4 73:27 61 (+22)
2. Skalica 27 19 4 4 66:25 61 (+19)
3. Nové Mesto 27 17 4 6 43:24 55 (+13)
4. Slovan jun. 27 16 6 5 77:30 54 (+12)
5. Topoľčany 27 15 5 7 41:20 50 (+8)
6. Dun. Lužná 27 14 5 8 52:30 47 (+5)
7. Šúrovce 27 13 3 11 47:40 42 (+3)
8. Vráble 27 9 8 10 29:33 35 (-4)