Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Horné Obdokovce sa stali majstrami okresu

Vo finálovom zápase v Solčanoch o majstra okresu v kategórii dorastu uspeli H. Obdokovce, ktoré porazili Bojnú 2:0.

Horné Obdokovce vyhrali dorasteneckú súťaž. Okrem pohára získali od ObFZ Topoľčany aj sadu dresov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Bojná – H. Obdokove 0:2 (0:0)
Finálový zápas o majstra okresu sa hral v Solčanoch. Úvod patril Bojnej, keď v 10. minúte po chybe Gubáňa sa k lopte dostal Jaro Bečka, ale osamotený pred brankárom hostí zaváhal. V 16. minúte chyboval hráč H. Obdokoviec Košlab, Jaro Bečka hlavičkuje do brvna. V 20. minúte mali prvú šancu aj H. Obdokovce, M. Gerši zo štandardky páli tesne vedľa. V 30. minúte sa sám na brankára Bojnej rútil Valentík, ten však zakončil slabo a navyše veľmi nepresne. O šesť minút A. Zeliska triafa obrancu Bojnej na bránkovej čiare. Úvod do druhého polčasu lepšie zvládli H. Obdokovce. Už v 46. minúte obranca Bojnej nedovolene zastavil Feketeho v šestnástke a A. Zelíska poslal loptu z bieleho bodu do opačnej strany, než si myslel brankár – 0:1. Potom sa hra vyrovnala, H. Obdokovce mali navrch, ale bez gólového efektu. Až v 79. minúte sa cez troch obrancov Bojnej preštrikoval M. Gerši a strelil poisťujúci gól – 2:0. Po záverečnom hvizde tak mohli vypuknúť majstrovské oslavy v podaní hráčov Horných Obdokoviec.
V polčasovej prestávke ocenili funkcionári ObFZ Topoľčany aj najlepších dorasteneckých strelcov. Najlepším strelcom skupiny A sa stal Jakub Candrák z Krtoviec, skupinu B ovládol Michal Martiška Urminiec.
Góly: 46. A. Zelíska (11 m), 79. M. Gerši. Rozhodovali Meluš – Košecký, Goga. ŽK: J. Medek, S. Zachar – M. Gerši, 400 divákov. BOJNÁ: Blaška – Javornícky, D. Bečka, R. Šobáň (46. Zubák), Geschwandtner (56. Remeň), J. Medek, P. Medek, Ďurák, Zachar (56. Jasmín Bečka), Jaroslav Bečka, M. Ducký, tréner K. Susko. H. OBDOKOVCE: Martonka – Košlab, M. Gerši, Klačanský (32. M. Hruboň, 90. Kijac), Tomášik, D. Hruboň, Valentík, Fekete, A. Zelíska, Prostredný, Gubáň, tréner R. Belica.