Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Tovarníky žiackym majstrom

Finálový zápas v Solčanoch lepšie zvládli Tovarníky, ktoré porazil Oponice tesne 2:1.

Tovarníky sa stali majstrami okresu.Tovarníky sa stali majstrami okresu. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Tovarníky - Oponice 2:1 (2:0)
Finálový zápas o majstra okresu sa hral v Solčanoch. Lepší vstup do zápasu mali Tovarníky, už v 4. minúte trafil do vinkľa z dobrých 22 metrov kapitán Ďuriš - 1:0. Ubehlo len päť minút a za obranu Oponíc si zabehol najlepší strelec A skupiny Kvašaj a svoje kanonierske schopnosti naplno využil i vo finále - 2:0. V 25. minúte mohli Tovarníky definitívne zlomiť odpor súpera, keď po Kováčovom faule sa kopal pokutový kop. Ďuriš ale poslal loptu mimo brány. Po zmene strán sa hral už útočnejší futbal. V 44. minúte ešte Ďuriš trafil brvno, ale potom hráči Oponíc akoby ožili a držali viac loptu na svojich kopačkách. Už o štyri minúty zahrával štandardku Báleš. Jeho pokus tečoval tovarnícky múr za chrbát prekvapeného brankára - 2:1. Od tohto momentu sa Oponice tlačili dopredu, ale dlho si nevedeli vypracovať gólovú šancu. Až v samotnom závere dvakrát nebezpečne pohrozili Košťál s Bálešom, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Tovarníky tak obhájili minuloročné prvenstvo.
Po zápase funkcionári ObFZ Topoľčany odmenili cenami najlepších strelcov oboch skupín, obe družstvá dostali poháre za víťazstva vo svojich skupinách a Tovarníky ako víťaz okresu dostali aj nové dresy.
Góly: 4. Ďuriš, 9. Kvašaj - 48. Báleš, rozhodovali Zachara - Soboňa, Franko, ŽK: Kováč, 260 divákov. OFK: J. Stankovský - Janček, Smutný, Bartek (50. Martiška), Kmeťko (70. Marton), Sečanský, Ďuriš, P. Stankovský, Červený, Burda, Kvašaj, tréner M. Ďuriš st. TJ: A. Belohorec - R. Gerši, Košťál (70. Mišuta), D. Belohorec, Žitňanský, Bojsa (55. Šuta), Šedivý, Kováč, Báleš, Kmeť (35. Mikuláš), Geršiová, tréner J. Belohorec.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 594

Prekonal rakovinu, trénuje mládež. Ktoré dve chyby si Miro Ďurák najviac vyčíta?

Miroslav Ďurák bol prvým hráčom, ktorého draftovali do NHL priamo z Topoľčian.

Miroslav Ďurák s manželkou Danielkou a dcérkou Tamarkou.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Po sídlisku niekto rozhadzuje jedlo

Labradorka Dafy dva dni zvracala a hnačkovala.

Pali so svojou labradorkou Dafy.

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.