Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Badinský si otvoril strelecký účet

Omladený káder Topoľčian si v úvodnom kole zaslúžene pripísal prvé tri body do tabuľky.

Dávid Bádinský (vpravo) strelil prvý gól, pri druhom nastrelil hráča hostí, ktorý dopravil loptu do vlastnej siete.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Nemšová 2:0 (1:0)
Domáci nastúpili na zápas s omladeným kádrom, ale bojovný výkon mladých hráčov potešil takmer tri stovky divákov. Domáci už v 2. minúte mohli otvoriť skóre, ale hlavička Rybanského skončila v rukaviciach Bobota. O štyri minúty si na center Baláža nabehol Fridrich, ktorý v páde triafa opäť brankára hostí a neatakovaný dobre hrajúci Kutiš v tutovke triafa výborného brankára hostí Bobota. V 23. minúte sa peknou parádičkou zbavil obrancu hostí Kutiš, Švajlenov pokus ide tesne nad. Hostia sa pri domácu bránku dostali až v 25. minúte a zo skrumáže triafajú hlavou do brvna Uhlárovej bránky. V 30. minúte poslal pekný center do šestnástky Rybanský a Badinský otvoril hlavou skóre zápasu – 1:0. Hneď po góle mohol vyrovnať Adamec, hlavou ale tesne minul. Po rozohrávke a dlhom páse sa k lopte dostal domáci Fridrich, ktorý zoči-voči Bobotovi minul. V 41. minúte sa do úniku dostal Badinský, opäť však skvele zasiahol Bobot. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel opäť domácim, keď Kutišov pokus brankár hostí vyrazil len pred seba, Badinský z ťažkého uhla hľadal pred brankárom voľného Švajlena, ale obranca Schiszler si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete – 2:0. V 57. minúte sa na ihrisko dostáva nová posila Topoľčian – Tomáš Frťala, ktorý sa po dlhých rokoch vracia späť na topoľčianske trávniky zo Serede. V 65. minúte prišla pekná kombinačná akcia, kedy po osi Kutiš - Badinský – Frťala, mieril Švajlen tesne vedľa. V 81. minúte mohol hostí do zápasu vrátil Schlesinger, ale tesne minul. V 85. minúte sa na bránku hostí rútila až trojica topoľčianskych hráčov, Frťala miesto prihrávky volil strelu, jeho pokus šiel vedľa. Domáci doma zaslúžene vyhrali a hostia môžu ďakovať brankárovi, že inkasovali iba dva góly.
Góly: 30. Badiský, 47. vlastný (Schiszler). Rozhodoval Pecek, ŽK. Husár, 290 divákov. MFK TOPVAR: Uhlár – Sipos, Rusinko, Rusňák, Baláž – Fridrich, Švajlen, Rybanský (57. Frťala), Chrenko (87. Buček) – Kutiš (74. Kšinant), Badinský, tréner M. Caránek.