PARTIZÁNSKE. Mesto Partizánske v najbližších dňoch v rámci projektu revitalizácie detských ihrísk uskutočňuje výstavbu dvoch nových detských ihrísk. Výstavba nového ihriska sa začala na Malinovského ulici v areály základnej školy. Druhé bude vybudované v blízkosti kultúrneho domu vo Veľkých Bieliciach.
Deti potešia aj úpravou starých ihrísk, ktoré sú dopĺňané novými prvkami, ako napríklad hojdačky či detské šmýkaly. „Celový počet detských ihrísk, ktoré prejdú, respektíve prešli revitalizáciou je 11, z toho 6 bude doplnených o hracie prvky. Zvyšné boli obnovené farebnými nátermi. Jednými z nich sú ihriská v mestskej časti Štrkovec, na sídlisku Šípok či Luhy,“ povedala referentka životného prostredia, dopravy a komunálnych služieb mesta Partizánske Jana Sluková.
„Kde niečo chýbalo, snažili sme sa to doplniť. Tento rok sme natierali aj lavičky, menili sme staré dosky na lavičkách v blízkosti ihrísk, osádzali sme aj tabule, ktoré informujú o zákaze vodenia psov na ihriská,“ dodala Sluková.
Revitalizácia a budovanie ihrísk sa uskutočňuje vďaka dotácie z Ministerstva financií Slovenskej republiky, ktorá bola v hodnote 40 tisíc eur. Suma sa rozdelila na budovanie dvoch ihrísk a opravu už existujúcich ihrísk. Termín dobudovania nových ihrísk je do 31. augusta tohto roku a celková úprava ihrísk do konca septembra.
Autor: Kristína Dorušiaková