Hádzanári vstúpili do sezóny víťazstvom

Zverenci trénera Ivana Pompoša v zápase s Martinom doma dominovali.

Topoľčany doma jasne vyhrali.Topoľčany doma jasne vyhrali. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Martin 38:22 (19:14)
V prvom kole Extraligy privítali Topoľčany ľahšieho súpera na rozohranie. Síce hostia viedli 0:1, ale Topoľčany otočili na 3:2 a vyrovnaná hra sa držala iba do 10. minúty, kedy bol stav 5:4. Topoľčany následne odskočili na 7:4, v 16. minúte vyhrávali domáci 10:6. Síce ešte Martin zdramatizoval zápas na 10:8, Topoľčany si už do polčasu vypracovali päťgólový náskok. Po zmene strán obe mužstva predviedli niekoľko nepresností, ale Topoľčany rýchlo odskočili na 23:16 a v 44. minúte už Klačanský zvyšoval na desaťgólový rozdiel - 27:17. Topoľčany sa začali presadzovať po rýchlych brejkov a v 48. minúte upravili domáci už na 31:18. V závere sa zápas už iba dohrával, Topoľčany dotiahli zápas do zaslúženého a víťazného konca. O tradičnú výbornú kulisu sa postaral topoľčiansky fanklub.
Rozhodovali Varga - Volentics, vylúčenia 1 - 3, pokutové hody 4/4 - 3/2, 460 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik - Valent, Sivák, Klačanský 9, Polakovič 2, Ivanytsia 3, M. Briatka 3, Greguš, Cigáň 7/2, Jadroň 1, Slaninka 4, Ďurček 1, Donoso 4/2, Kucharik 4, tréner I. Pompoš.
Priebeh: 0:1, 3:2, 5:4, 7:4, 10:6, 13:9, 16:11, 19:14, 22:16, 27:17, 30:18, 36:21, 38:22.

Ivan Pompoš (tréner): Odohrali sme klasický prvý zápas novej sezóny. Celý týždeň som na chlapcoch videl, že sa na úvodný duel tešia a z toho vyplývali aj určité chyby, keď najmä v úvode sme boli nervózni v koncovke i v prihrávkach. Od začiatku sme mali zápas v rukách, ukázali sme aj veľmi pekné akcie, ktoré hráči aj väčšinou úspešné zakončili. Síce sa niektoré nepodarili, pevne verím, že do ďalšieho zápasu tieto chyby zminimalizujeme. Teším sa, že chlapci hrali s chuťou.
Ostatné výsledky: Prešov - Košice 42:21, Šaľa - Hlohovec 17:39, Modra - ŠKP Bratislava 22:27, Pov. Bystrica - N. Zámky 32:25.
Ďalší program: 3. 9. (streda) o 18.00 h: Košice - Topoľčany, 6. 9. (sobota) o 15.30 h: Volendam - Topoľčany (pohár EHF).