V Komárne remizovali

Futbalisti Topoľčian u lídra uhrali nerozhodný výsledok 1:1.

Topoľčany si z horúcej pôdy z Komárna priviezli bod.(Zdroj: ROMAN GULIŠ)

Komárno - Topoľčany 1:1 (1:1)
V šlágri kola pricestoval k lídrovi tretí celok tabuľky z Topoľčian, ktorý sa prezentoval veľmi organizovanou hrou, založenou na perfektnej obrane a smrteľne nebezpečných protiútokoch. V 8. minúte sa prezentoval výborným zákrokom domáci brankár Andrej Kosťukevič, ktorý vyškriabal spod brvna strelu Badinského spoza šestnástky. Komárno sa len veľmi ťažko presadzovalo cez súperovu prehustenú obranu. V 24. minúte vyšla „Žochárom“ skvelá kontra a po vyšachovaní domácej obrany Badinský otvoril skóre - 0:1. O malú chvíľu dal síce hlavou stopér domácich Adámik gól, ale hlavný arbiter stretnutia ho neuznal. Vyrovnania sa napokon fialovo – bieli predsa len dočkali ešte pred polčasovým hvizdom. V 34. minúte vybojoval Szórád v pokutovom území loptu, jeho spätná prihrávka našla Bačíka, ktorý už vedel čo s loptou – 1:1. Ku koncu polčasu mali nebezpečné príležitosti ešte hostia, najmä pri Švajlenovej lopta len tesne minula žrď. Po zmene strán priniesla vzruch 54. minúta, v ktorej najskôr rozhodca stretnutia Jakúbek posúdil jednu z nevinných akcií v strede poľa k veľkej nevôli domácej lavičky a následne dal domácemu hráčovi Podluckému za rečnenie najskôr žltú a potom červenú kartu. To už bol oheň poriadne na streche a na hraciu plochu museli vstúpiť aj usporiadatelia, aby upokojili vášne. To sa im aj podarilo a v hre sa mohlo pokračovať. V ďalšom priebehu paradoxne oslabení domáci viedli plynulejšie útočné akcie ako dovtedy a aj na bránu boli nebezpečnejší. Ich obrana však musela byť neustále v strehu, lebo hostia naďalej hrozili po rýchlych kontrách. Ďalšieho gólu sa však už diváci nedočkali a tak sa body delili.
Góly: 34. Bačík – 24. Badinský. R Jakúbek, ŽK: Podlucký, Gonzáles, Bačík – Baláž, Buček. ČK: 54. Podlucký (KFC), 400 divákov. MFK: Uhlár – Sipos (81. Junás), Rusňák, Rybanský, Baláž, Švajlen, Chrenko, Grman, Buček (55. Fridrich), Frťala (89. Kučera), Badinský, Tréner M. Caránek.
Púchov - Vráble 0:2 (0:1), 17. Gonda, 63. Tužinský.
Vrbové - Trnava C/Šúrovce 2:0 (2:0), 17. Zelenay, 32. Spál.
Piešťany - Neded 1:3 (1:1), 32. Pottier (11m) - 5. Valachovič, 58. Jakubjak, 88. Hambálek.
Led. Rovne - N. Zámky 3:0 (0:0), 45. Detko, 68. Prekop, 82. Tomana.
Nemšová - Veľký Meder 1:1 (0:1), 65. Kresánek - 39. Musil.
V. Ludince - Borčice 2:1 (0:1), 49. Cingel, 63. A. Kosák (11 m) - 30. A. Plavšić.
DAC B/Vrakúň - Gabčíkovo 1:1 (0:1), 82. Fodrek - 44. Érsek.
Palárikovo - Levice 4:0 (2:0), 44. a 83. Kunovský, 28. Zvolenský, 66. Vencel.
1. Komárno 7 5 2 0 12:3 17 (+2)
2. Veľký Meder 7 5 2 0 13:6 17 (+8)
3. Topoľčany 7 5 2 0 9:3 17 (+5)
4. Neded 7 4 1 2 11:8 13 (+7)
5. Palárikovo 7 3 3 1 12:5 12 (+3)
6. V. Ludince 7 4 0 3 12:8 12 (+3)