Hádzanári prevalcovali Bratislavu

Topoľčany v domácom extraligovom zápase potvrdili stúpajúcu formu.

Topoľčany doma vyhrali o 15 gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – ŠKP Bratislava 37:22 (17:12)
Topoľčianski hádzanári v extraligovom zápase doma zaslúžene vyhrali. Už v 5. minúte vyhrával domáci favorit 3:0, pričom Polakovič ešte zahodil sedemmetrový hod. Bratislava znížila na 3:2 i 5:4, ale to zo strany hostí bolo všetko. Topoľčany rýchlo odskočili na 8:4, v 18. minúte upravil Kucharik už na 11:6 a päťgólovým rozdielom vyhralo Agro aj prvý polčas – 17:12. Po zmene strán Topoľčany ešte viac v zápase dominovali a zvyšovať vedenie sa im darilo aj po prestriedaní. Už v 38. minúte M. Briatka zvýšil na desaťgólový rozdiel – 24:14, aby po góloch Polakoviča, Jadroňa a Siváka bolo už 27:14. V domácej bránke Meluša následne vymenil Králik, ktorý si na konto taktiež pripísal viacero výborných zákrokov. Hostia ešte znížili na 29:17, ale Topoľčany po ďalšej gólovej šnúre upravili už na 35:19. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, Agro v zápase zaslúžene vyhralo. Príležitosť v zápase dostala aj celá topoľčianska lavička. Už o tradične skvelú atmosféru na zápase sa postaral topoľčiansky fanklub.
Rozhodovali Baďura – Ondogrecula, vylúčenia 4 – 3, pokutové hody 5/3 – 2/1, 360 divákov. HK AGRO: Meluš, Králik – Pupik 2, Valent, Sivák 3, Polakovič 2, Ivanytsia 7, M. Briatka 8/3, Greguš, Cigáň 1, Jadroň 1, Slaninka 3, Ďurček 1, Donoso 2, Žilinčík 3, Kucharik 4, tréner I. Pompoš.

Povedali po zápase:

Ivan Pompoš (tréner): Svojim chalanom chcem pogratulovať, pretože sme zvládli štvrtý zápas v rade. Náš program je veľmi nahustený, ale bolo vidieť, že naša hra už má určitú fazónu, i keď sme sa nevyhli niektorým chybám. V stretnutí som dal príležitosť všetkým chalanom, čo je veľmi podstatné pred sobotným pohárovým zápasom proti Volendamu. Myslím si, že od začiatku zápasu sme mali zápas vo svojich rukách a chalani čo nastúpili, bojovali. Chalanov musím ešte raz pochváliť a ďakujem im za predvedený výkon.
Liubomyr Ivanytsia (v zápase strelil sedem gólov): Na zápas sme sa zodpovedne pripravovali, pretože sme vedeli, že nás nečaká nič ľahké. Momentálne máme veľmi náročné obdobie, pretože okrem ligy hráme aj pohár. Postupne sa pripravujeme od zápasu k zápasu a každé stretnutie chceme vyhrať. Bratislavu sme po dobrom výkone zaslúžene porazili, keď si zahrali všetci hráči z lavičky. Domáce víťazstvo teší, ale už ideme ďalej, v sobotu nás čaká ťažký zápas proti Volendamu, v ktorom chceme vyhrať a postúpiť do ďalšieho kola. Síce som v tomto stretnutí dal sedem gólov, ale hádzaná je kolektívny šport a aj šance na moje góly vypracovali spoluhráči. Keď aj naďalej budeme hrať kolektívne, výsledky budú určite výborne.
V sobotu sa Topoľčany predstavia na palubovke v Partizánskom v odvete 1. kola Pohára EHF proti Volendamu. Prvý zápas lepšie zvládli Topoľčany, ktoré vyhrali 32:29.

1. Dostanú hádzanárky ďalšiu dotáciu? Za otáľaním radnice sú problémy s bývalým vedením 399