Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Aj remíza stačí na postup

Topoľčianski hádzanári pred vynikajúcou diváckou kulisou postúpili do druhého kola pohára EHF. Agro v Partizánskom uhralo remízu 23:23.

Topoľčany sa v Partizánskom tešia z postupu.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Volendam 23:23 (10:15)
V prvom zápase vyhrali Topoľčany 32:29. Druhý odvetný zápas sa odohral v Partizánskom. Pred búrlivou diváckou kulisou začali lepšie domáci, ktorí vyhrávali o gól do stavu 3:2. Potom hostia otočili na 3:4 a to Meluš ešte zneškodnil sedmičku. Hostia v 11. minúte zvýšili na 3:5 a v 14. minúte hostia viedli po rýchlej akcii už 5:8. Topoľčany počas následnej presilovky znížili na 7:8, v 17. minúte Klačanský upravil na 8:9. Následne Klačanský zahodil sedmičku a zrazu Topoľčany dlhých desať minút nedokázali proti zhustenej obrane hostí skórovať! Volendam sa tak ujal vedenia 8:14 a v tomto momente bol jasne postupujúcim mužstvom. Topoľčany do polčasu už iba dokázali skorigovať na 10:15. Po zmene strán domáci tréner poprehadzoval zostavu a Topoľčanci si v útoku i v obrane akoby začali viac veriť. Dvoma gólmi Topoľčany znížili na 12:15 a v 37. minúte Ivanytsia dokonca vrátil postupové ambície do rúk Topoľčian - 13:16. Topoľčany ucítili šancu na zvrat, hoci časté prerušovanie nedovolili ani jednému z mužstiev dostať sa do tempa. Po góle Valenta v 42. minúte bolo zrazu 15:17. Vo vynikajúcej atmosfére, o ktorú sa postaral topoľčiansky fanklub, vypukol gejzír topoľčianskej radosti na tribúnach. Po následnom brejku Slaninku bol rozdiel už iba jednogólový - 16:17. Hostia ešte upravili na 16:18 a v 48. minúte dokonca na 17:20, ale dva rýchle góly Kucharika znamenali zníženie na 19:20. V 54. minúte sa do šance dostal Sivák a bolo vyrovnané - 21:21. Od tohto momentu viedli o gól už iba hostia, ale Polakovič a po ňom aj Klačanský upravili na konečných 23:23. Topoľčany sa tak po záverečnom hvizde rozhodcov mohli tešiť z postupu do II. kola pohára EHF.
Rozhodovali Mitrevski - Todorovski (Macedónsko), vylúčenia 2 - 3, pokutové hody 4/2 - 3/2, 1200 divákov. HK AGRO: Meluš, Králik - Polakovič 6, Kucharik 5, Klačanský 4/1, Donoso 2/1, Pupik 2, Ivanytsia 1, Sivák 1, Slaninka 1, Valent 1, Briatka, Cigáň, Greguš, Jadroň, Žilinčík, tréner I. Pompoš.

Odznelo na pozápasovej tlačovke:

Mark Schmez (tréner Volendamu): V prvom rade by som rád zablahoželal Topoľčanom k postupu do II. kola. Myslím si, že sme videli veľmi dobrý zápas, hoci ma mrzí, že v druhom kole sa nepredstavíme. V prvom polčase sa nám darilo hrať našu hru, strelili sme niekoľko ľahkých gólov a hlavne sa hral zápas v rýchlom tempe. Po zmene strán sme neboli schopní hrať našu rýchlu hru, pretože v druhom polčase podali Topoľčany oveľa rozdielny výkon ako v prvom polčase. Ako náhle sa Topoľčany vrátili späť do zápasu, hra sa spomalila, čo nevyhovovalo našim hráčom. V druhom polčase nám navyše neprialo ani šťastie a navyše sme neboli schopní hrať našu rýchlu hru, pretože hra bola neustále prerušovaná. Streliť gól v záverečných minútach bolo veľmi náročne.
Boj Van Limbeek (hráč Volendamu): Tiež chcem pogratulovať Topoľčanom k postupu. Atmosféra v hľadisku bola perfektná. Ako povedal náš tréner, chceli sme hrať rýchlu hádzanú. V prvom polčase sa nám to aj darilo, ale po zmene strán to už nešlo.
Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): Čakal som ťažký zápas, čo sa mi aj potvrdilo. Dve tretiny môjho mužstva ešte nezažilo takéto zápasy a hlavne takýto odvetný, kde už išlo o všetko. To sa odzrkadlilo na začiatku zápasu, boli sme veľmi nervózni a v prvom rade veľmi nedisciplinovaní a nekoncentrovaní. Chalani asi už mali v hlavách, že máme plus tri góly, na čo som ich upozorňoval pred stretnutím, že v hádzanej výhra o tri, či štyri góly ešte nič neznamená. V prvom polčase sme zlyhávali najmä v nepremieňaní šancí. Súper sa na nás veľmi dobre pripravil a využil to. Do kabíny sme tak odchádzali s päťgólovým mankom. Na druhej strane po zmene strán slúži ku cti môjho tímu, že dokázalo otočiť vývoj takéhoto zápasu. Myslím si, že rozhodlo naše srdiečko, ktorým sme uhrali remízu a tá nám postačuje na postup do druhého kola. Doplním holandskému kolegu - ani nám nevyhovovalo, že sa často prerušovala hra a utierala podlaha. Tým pádom sme nemohli hrať minimálne takú rýchlu hádzanú ako v Holandsku.
Pavol Polakovič (najlepší strelec Topoľčian): Tento druhý zápas bol úplne odlišný od prvého stretnutia. Zápas bol oveľa tvrdší, viac sa na palubovke bojovalo ako hrala hádzaná. Bol to náš piaty zápas za posledných pätnásť dní a niektorí z nás sú už totálne vyčerpaní. Volendam hral veľmi dobre v tomto stretnutí, strieľal ľahké góly. Som rád, že sme dokázali postúpiť.
Alexander Mallo (majiteľ Topoľčian): Odohrali sme vyrovnaný dvojzápas proti skúsenému celku. Skúsenosti boli na strane Volendamu, my sme ale mali športové šťastie. Sme radi, že naša hra slávila úspech a som rád, že sme postúpili do druhého kola. Už v ňom môžeme zúročiť získané skúsenosti z tohto dvojzápasu, pretože prvé kolo nebolo vôbec jednoduché. Musím uznať silu súpera, ktorý sa za týždeň dokázal na nás mimoriadne dobre pripraviť. V Holandsku sme sa presadzovali najmä po krídlach, ale v odvetnom zápase sme z krídelných priestorov strelili dva, či tri góly. Som ale rád, že sme postúpili.
V druhom kole narazia Topoľčany opäť na holandského súpera - Targos Bevo, ktorý sa v tomto ročníku zúčastnil kvalifikačného kola o postup do Ligy majstrov. Prvý zápas sa odohrá v domácom prostredí - 11./12. októbra, odveta bude v Panningene v Holandsku 18. alebo 19. októbra.