Pondelok, 17. december, 2018 | Meniny má Kornélia

Hokejisti doma rozbili Michalovce

Topoľčianski hokejisti v prvom domácom zápase jasne a prekvapujúco dominovali.

Topoľčany - Michalovce 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)
Favorit stretnutia pred týmto zápasom bol jasný – boli to hostia z Michaloviec. Topoľčany ale súpera z východu zaskočili už v 4. minúte, kedy sa presadil Hurtaj – 1:0. Hosťom stačili iba tri minúty a Halásom vyrovnali na 1:1. Záver prvej časti ale patril domácim, keď v 18. minúte využil presilovú hru Bystričan a bolo 2:1. O dve minúty našiel Dobrý Káčera, ktorý zariadil dvojgólové vedenie domácich – 3:1. V prostrednej časti využil D. Mihalik presilovku a Topoľčany vyhrávali už 4:1. Záverečnú tretinu ovládli domáci hokejisti hnaní aj prebúdzajúcim sa publikom. V 44. minúte D. Mihalik svojim druhým gólom v zápase upravil už na 5:1, aby o minútu Szalay po peknej akcii celého útoku zvýšil na 6:1. Siedmy gól padol po perfektnej akcii celého útoku D. Mihalik – Chlapovič – M. Mihalik. A to ešte domáci v závere mohli pridať dva góly. Výborný výkon v topoľčianskej bránke opäť podal Juraj Halo.
Góly: 4. P. Hurtaj, 18. M. Bystričan, 20. L. Káčer, 27. a 44. D. Mihalik, 45. N. Szalay, 48. M. Mihilik - 7. I. Halás. Rozhodovali Krist – Číž, Kollár, vylúčenia 8:7, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 563 divákov. HC: Halo – Bystričan, Chromý, Georgievský, Kmeť, Kopecký, Ondruška, Žitňanský – Chlapovič, Dobrý, Gregorík, Hurtaj, Káčer, M. Mihalik, D. Mihalik, Szalay, Záhorský, tréner S. Kosík.

Svätopluk Kosík (tréner): Favoritom stretnutia boli jednoznačne Michalovce. Na druhej strane sme podali dobrý výkon, keď hráči dodržali taktické pokyny. Súper bol častejšie na puku, ale dobrou a organizovanou obranou sme nedovolili hosťom dostávať sa do šancí. Naopak, po rýchlych protiútokoch sme sa dostávali do šancí, ktoré sme aj využili. V tomto smere tak môžeme byť spokojní. Opäť výborne zachytal Juraj Halo, ale pochvalu si isto zaslúžia aj všetci chlapci, pretože podali zodpovedný výkon. Som rád, že hráči dodržali taktické pokyny a hrali to, čo sme si pred zápasom povedali – vychádzať zo zabezpečenej obrany, pokryť strednú tretinu a nedať súperovi žiadnu šancu na prečíslenie. Dobrú hru sme predviedli v Trnave, dobre sme hrali aj teraz doma. Verím, že v takomto trende budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch.
Ostatné výsledky 2. kola: Lipt. Mikuláš – SR 18 6:3, Senica – Trnava 0:5, Sp. Nová Ves – Prievidza 2:3, Prešov – Bardejov 0:2, Detva – Pov. Bystrica 4:0.
1. Prešov 3 2 0 0 1 10:5 6
2. Bardejov 2 2 0 0 0 7:2 6
3. Topoľčany 2 1 1 0 0 11:4 5
4. L. Mikuláš 2 1 1 0 0 10:6 5
5. Trnava 2 1 0 1 0 8:4 4
6. Sp. Nová Ves 2 1 0 0 1 7:5 3
7. Detva 2 1 0 0 1 6:5 3
8. Senica 2 1 0 0 1 8:9 3