Doma stále naplno

Futbalisti Topoľčian na domácom ihrisku opäť vyhrali.

Skóre domáceho zápasu otvoril Tomáš Frťala.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Trnava C/Šúrovce 3:0 (1:0)
Už v 3. minúte posielal hlavičkou malú domov Dzíbela, loptu však poriadne netrafil a Frťala preloboval vybiehajúceho brankára – 1:0. V 13. minúte po peknej akcii Jakubíka s Badinským napálil Grman z desiatich krokov tesne vedľa. V 18. minúte zahrávali hostia svoj prvý rohový kop, po ktorom nastala trma-vrma a strelu hosťujúceho hráča zastavila ruka Grmana. Nariadený pokutový kop ale Vido nepremenil, keďže Plánička jeho pokus vystihol. V 30. minúte vystrašil topoľčiansku obranu Krajčovič, jeho pokus tesne minul bránku domácich. Pred odchodom do šatní mohol vedenie domácich poistiť Rybanský, ale vpáde mieril nad. Hostia do druhého polčasu prestriedali dvojicu hráčov. Šúrovce mali síce územnú prevahu, ale domáci zadáci hostí do ničoho vážnejšieho nepustili. V 55. minúte striedajúci Menga napálil len do Pláničku. V závere hostia stavili všetko na vabank a Topoľčany začali hrať na rýchle brejky. V 82. minúte osamotený Badinský na hrote útoku obišiel Jakaboviča a strelou poslal domácich do dvojgólového vedenia – 2:0. Hostia sa ešte niečo snažili urobiť s výsledkom, ale pozabudli na Junása, ktorý pekne cez Badinského našiel až striedajúceho Fridricha, ktorý spečatil jasne víťazstvo domácich na 3:0. Síce v druhom polčase Topoľčany viac bránili ako útočili, strelili dva góly.
Góly: 3. T. Frťala, 81. D. Badinský, 89. M. Fridrich. R Valent, ŽK: Rusňák, Grman – Jakabovič, 335 divákov. MFK: Plánička – Sipos, Rusňák, Chrenko, Baláž – Švajlen, Rybanský, Grman (74. Junás), Frťala (87. Kučera) – Jakubík (58. Fridrich), Badinský, tréner M. Caránek.
Púchov - Levice 2:3 (1:2), 30. a 68. Pilný - 40. a 57. Kalman, 38. Vida.
Palárikovo - Gabčíkovo 3:0 (1:0), 44. a 80. Janso, 76. Balažovič.
Vrbové - Nové Zámky 3:2 (2:0), 20., 31. a 51. (11 m) M. Kováč - 72. P. Horáček, 73. Kurta.
Piešťany – V. Ludince 1:1 (1:1), 3. Pottier – 24. Mikula. Nemšová – Borčice 0:1 (0:0), 72. Masárik.
Led. Rovne – V. Meder 0:3 (0:1), 23. Kuračka, 66. Szöllös, 72. Meszáros.
DAC B/Vrakúň – Neded 4:0 (1:0), 27. Boya Ntsogo, 65. Hamar, 79. a 83. Belkovics.
Komárno - Vráble 0:0.
1. Veľký Meder 9 7 2 0 23:6 23 (+11)
2. Topoľčany 8 6 2 0 12:3 20 (+5)
3. Komárno 8 5 3 0 12:3 18 (0)
4. Palárikovo 8 4 3 1 15:5 15 (+3)
5. DAC B/Vrakúň 8 4 2 2 12:7 14 (+2)
6. Neded 9 4 2 3 12:13 14 (+5)
7. V. Ludince 8 4 1 3 13:9 13 (+4)