Topoľčany vypadli z pohára, Badinský zahodil penaltu

Topoľčianski futbalisti v 3. kole Slovnaft cupe prehrali s Nitrou 0:2.

Topoľčany vypadli z pohára.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Nitra 0:2 (0:0)
Po úvodnom oťukávaní sa do šance dostali domáci, keď v 5. minúte po rohu Baláža hlavičkoval pod brvno Badinský, ale veľkú šancu domácich zneškodnil brankár hostí Stránsky. V 22. minúte vysúval Švajlen Fridricha, ale brankár hostí skorým vybehnutím rodiacu sa šancu domácich zneškodnil. O päť minút sa na brankára hostí rútil Badinský, jeho pokus zastavilo brvno. Hostia po prvýkrát pohrozili až v 34. minúte, Kráľov pokus z hranice šestnástky šiel tesne vedľa. O tri minúty nebezpečne vypálil Paukner, ale trafil iba obrancu Chrenka. V druhom polčase sa opäť hral vyrovnaný futbal. Hostia po prestriedaní v 59. minúte ožili a už o dve minúty si na center nabehol kapitán Boszorád a hlavou poslal hostí do vedenia – 0:1. O sedem Paukner rozvlnil len bočnú sieť. V 73. minúte Moravčík vo vlastnej šestnástke stiahol Frťalu a rozhodca nariadil pokutový kop. Badinského strelu k tyči ale Stránsky bravúrne vyrazil na rohový kop. Po ňom Topoľčany zatlačili súpera, v krátkom slede kopali päť rohových kopov, ale obrana hostí, i keď s problémami, stála na pevných nohách. Domáci v závere hrali vabank, hostia na brejky. V 79. minúte Ivančík ešte v dobrej šanci napálil do Pláničku a z následnej dorážky triafa Šmehyl obrancu Topoľčian na bránkovej čiare. V 81. minúte sa skóre už menilo, Ivančík obišiel Chrenka a povedľa brankára zvýšil na 0:2. Bodku za stretnutím dal domáci striedajúci Kutiš, ktorý v 89. minúte v dobrej pozícii pálil nad.
Góly: 61. M. Boszorád, 81. A. Ivančík, R Krivošík, ŽK: Chrenko, Badinský, Baláž 800. MFK: Plánička – Junás (68. Sipos) Rusňák, Chrenko, Baláž – Grman, Švajlen, Rybanský, Fridrich (69. Kutiš) – Frťala (86. Jakubík), Badinský, tréner M. Caránek. FC: Stránsky – Drgoňa, Kotora, Harbuľák, Grman – Boszorád (76. Ivančík), Moravčík, Šmehyl, Dubeň (59. Urblík) – Paukner, Kráľ (59. Benčík), tréner M. Hipp.

Povedali po zápase:

Michal Caránek (tréner Topoľčian): Napriek tomu, že sme prehrali, nemáme byť prečo sklamaní a určite sa nemáme za čo hanbiť. Chalanom som poďakoval za výkon a prístup k tomuto pohárovému zápasu. Pre nás sú takéto zápasy veľmi dôležité a týchto mladých chalanov môžu posúvať iba ďalej. V tomto stretnutí sme mali možnosť vidieť v čom zaostávame, v čom sa máme zlepšovať a na čom máme zapracovať, aby Topoľčany dokázali vychovávať kvalitných hráčov aj pre vyššie súťaže. Hostia v stretnutí lepšie kombinovali, častejšie držali loptu na svojich kopačkách. My sme si hlavne po brejkových situáciách vypracovali dobré gólové šance, ktoré sme ale nepremenili. Škoda pasáže medzi 70. a 80. minútou, kedy sme Nitru na pár minút zavreli na vlastnej polovičke, ale napriek tlaku sme gól nestrelili. Mrzí nás zahodený pokutový kop. V závere sme otvorili hru a súper strelil druhý gól. Nitra sa ukázala ako skúsenejšie mužstvo, zaslúžene v Topoľčanoch vyhrala.
Michal Hipp (tréner Nitry): Pred zápasom sme registrovali veľmi dobrú športovú formu domácich, pretože dosahujú výborné výsledky a nie nadarmo okupujú popredné priečky III. ligy. Topoľčany som videl hrať aj minulý rok a som príjemné prekvapený ako sa za ten čas zlepšili. Z môjho pohľadu im prospela obmena kádra, v ktorom sa nachádzajú veľmi dobre individuality zoradené okolo Paľa Baláža, či Badinského. Je pravda, že sme mali v nohách veľmi náročný nedeľný zápas, i keď to mojich hráčov neospravedlňuje. V prvom polčase to bol z našej strany iba veľmi vlažný a profesorsky výkon. Na druhej strane je pravda, že som rozbil celú základnú zostavu a príležitosť od úvodu som dal šiestim novým hráčom. O to viac som očakával, že títo hráči zabojujú o základnú zostavu. Cez polčas sme si vysvetlili ako máme hrať ďalej. Cítil som, že to bude o striedajúcich hráčoch, nakoľko na našej lavičke bola oveľa väčšia kvalita ako na domácej strane. Nakoniec sa to aj potvrdilo, i keď treba priznať, že v tomto zápase sme boli ďaleko efektívnejší ako domáci, ktorí si z môjho pohľadu vypracovali viac gólových šancí, ale nakoniec sme sa z výhry radovali my, nakoľko nás podržal aj brankár, ktorý za stavu 0:1 chytil pokutový kop. Záver bol hektický, mali sme vyložené šance, ale myslím si, že keby sme pridali ešte jeden gól, tak výsledok by bol pre domácich vzhľadom za predvedenú hru až príliš krutý.