Topoľčany doma tesne vyhrali

Víťazstvom si upevnili priebežnú druhú priečku.

Futbalisti Topoľčian v domácom zápase vyhrali.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 1:0 (0:0)
Hral sa iba slabý futbal a Topoľčany podali najslabší výkon sezóny na domácom ihrisku. Už v 2. minúte sa v šanci ocitol hosťujúci Kemlage, ale Rusinko včas odvrátil loptu na rohový kop. O päť minút si na center Kemlageho nabehol osamotený Vašek, na hranici malého vápna prehlavičkoval domácu bránku. V 20. minúte nebezpečne vypálil Kurta, Uhlár vytlačil loptu na rohový kop. Až v 36. minúte vyslal domáci Fridrich prvú strelu do priestoru hosťujúcej bránky, Rybánsky ale s jeho pokusom veľa roboty nemal. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, akurát Topoľčany sa snažili streliť aspoň gól. V 47. minúte striedajúci Junás tesne minul bránku hostí, v 56. minúte zo štandardky mieril Baláž vedľa. V 62. minúte vysunul Fridrich Badinského a jeho center dorazil do prázdnej bránky M. Švajlen, ktorý si tak otvoril strelecký účet v práve prebiehajúcej sezóne – 1:0. O sedem minút Frťalov lob skončil na brvne. V 85. minúte sa striedajúci Gulyás ocitol až pred Uhlárom, v čistej šanci ale netrafil loptu. V poslednej minúte mohol ešte víťazstvo domácich prikrášliť Sipos, ale trafil padajúceho brankára hostí. Domáci vyhrali, ale výkonom neoslnili.
Gól: 62. M. Švajlen. R Fehér, ŽK: Badinský, 330. MFK: Uhlár – Rusňák, Rusinko, Grman, Baláž – Chrenko, Švajlen, Fridrich (81. Sipos), Frťala – Badinský (88. Kučera), Jakubík (46. Junás), tréner M. Caránek.
Ostatné výsledky: Púchov - Gabčíkovo 2:2 (0:1), 79. Poliach, 82. Šimáček - 23. Jorík, 75. Faragó. Vrbové - Veľký Meder 0:2 (0:1), 33. Bognár, 73. Wilson Speck. Piešťany - DAC B/Vrakúň 1:3 (1:1), 5. Kapor - 20., 49. a 90.+ Belkovics. Nemšová - V. Ludince 2:0 (0:0), 61. Amrich, 87. Husár. Led. Rovne - Borčice 1:0 (0:0), 61. M. Hruška. Trnava C/Šúrovce - Vráble 3:1 (1:0), 22. Virág, 51. Magdolen, 86. Juhász - 83. Jánošov. Palárikovo - Neded 1:0 (1:0), 18. Sedlák. Komárno - Levice 5:2 (2:1), 9. Podlucký (11 m), 37. Uzola, 61. Kóša, 67. Tóth, 76. Králik - 53. Turčan, 87. Adami.
Dohrávky: Led. Rovne - Púchov 0:0, Borčice - N. Zámky 4:0 (1:0), 34. Gorelka (11 m), 59. Stankovič, 70. Barčík, 79. Mačina. Nemšová - Komárno 1:0 (0:0), 90. Frimmel. V. Ludince - Trnava C/Šúrovce 1:1 (0:0), 90. Kovács - 74. Virág.
1. Veľký Meder 11 9 2 0 26:6 29 (+14)
2. Topoľčany 10 7 2 1 14:6 23 (+5)
3. Komárno 11 6 3 2 17:7 21 (0)
4. Palárikovo 11 6 3 2 18:9 21 (+3)
5. Borčice 11 5 4 2 16:7 19 (+7)
6. DAC B/Vrakúň 10 5 3 2 17:10 18 (+6)
7. Trnava C 11 5 2 4 21:17 17 (-1)
8. Neded 11 5 2 4 14:14 17 (+5)