Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Hádzanári porazili aj Považanov

Topoľčianski hádzanári si v domácom prostredí poradili s Pov. Bystricou a vyhrali o šesť gólov.

Hádzanári si doma poradili s Pov. Bystricou.Hádzanári si doma poradili s Pov. Bystricou. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Pov. Bystrica 37:31 (19:16)
Domáci hádzanári pred výbornou diváckou kulisou nastúpili už aj s novou posilou v bránke. Jane Cvetkovski z Macedónska odchytal celý zápas, chytil jednu sedmičku a veľkou mierou sa zaslúžil o výhru Topoľčian. Úvodný gól síce vsietil hosťujúci Adamčík, Topoľčany rýchlo otočili na 2:1. Hostia dvoma gólmi opäť viedli 2:3, domáci Pupíkom opäť otočili na 4:3. Hostia viedli ešte v 12. minúte 6:7, kedy sa v oslabený presadil Vallo, no potom M. Briatka, Pupík a Kucharik otočili na 9:7, v 16. minúte Žilinčík zvyšoval už na 10:7. V týchto minútach sa v topoľčianskej bránke chytil Cvetkovski a domáci hádzanári v 28. minúte zvyšovali Kucharikom počas presilovky na 18:14. Prvý polčas nakoniec domáci hádzanári dotiahli do víťazného konca - 19:16. V úvode druhého polčasu ešte Považania znížili na rozdiel dvoch gólov (19:17, 20:18, 21:19 aj 23:21). Potom ale hostia päť minút neskórovali a Topoľčany sa ujali vedenia 29:22 v 44. minúte. Počas presilovky hosťujúcich hráčov ešte Považania znížili na 29:24, ale Topoľčany upravili na 35:28 a stretnutie sa potom už iba dohrávalo. Domáci hádzanári v zápase zaslúžene vyhrali. V stretnutí sa zaskvel i Kucharik, ktorý hosťujúcim brankárom nastrieľal trinásť gólov. Topoľčiansky fanklub pred zápasom vrelo privítal aj brankára hostí Ľuba Drápala nadpisom - Fanklub víta Ľuba.
Rozhodovali Budzák - Záhradník, vylúčenia 5 - 6, pokutové hody 1/0 - 3/2, 540 divákov. HK AGRO: Cvetkovski, Meluš, P. Králik - Pupík 6, Valent, Sivák 1, Klačanský, Ivanytsia 2, M. Briatka 5, Cigáň 2, Jadroň, Slaninka 3, Ďurček, Donoso, Žilinčík 5, Kucharik 13, tréner I. Pompoš.

Povedali po zápase:

Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): Čakal som ťažký zápas po víťazstve nad Hlohovcom, čo sa mi aj potvrdilo. Chlapci toto stretnutie zvládli, dostali sme sa „do laufu“, i keď chalani si toho dosť dovolili aj pozahadzovať. V sobotu v pohári EHF nás môžu takéto chyby stáť veľmi dobrý výsledok. Za bojovnosť ale hráčom ďakujem, vezieme sa opäť na víťaznej vlne, čo ma najviac teší.
Jane Cvetkovski (macedónsky brankár odchytal prvý zápas za Topoľčany): Atmosféra bola vynikajúca, rovnako dobre zahrali aj naši hráči. Som rád, že po dlhom čase som odchytal zápas. Obrana pracovala výborne, a preto sa aj mne dobre chytalo. Bojovný výkon podali aj hráči z Považskej Bystrice, ale my sme boli lepší a zaslúžene sme vyhrali.
Ostatné výsledky: Hlohovec - ŠKP Bratislava 31:24.
10. Martin 7 0 0 7 154:255 0
Ďalší program: 11. 10. (sobota) o 18.00 hod. - prvý zápas Pohára EHF: Topoľčany - Targos Bevo.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?