Streda, 23. august, 2017 | Meniny má Filip

Holandské tulipány v Topoľčanoch nerozkvitli

Hádzanári domáceho Agra v druhom kole Pohára EHF na horúcej topoľčianskej palubovke vyhrali o sedem gólov.

Topoľčany doma zvíťazili o sedem gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Targos Bevo 32:25 (16:15)
Topoľčiansky fanklub si pre svojich miláčikov pripravil prekvapenie v podobe novej vlajky. Hostia sa ujali vedenia zo sedmičky, Topoľčany v 3. minúte Polakovičom vyrovnali tiež z pokutového hodu. V 4. minúte z ďalšej sedmičky viedli hostia 1:3, v 8. minúte po dobrých zákrokov hosťujúceho brankára bol stav 2:5. Topoľčany si síce zobrali oddychový čas, hostia po ďalšej rýchlej rozohrávke zvýšili na 2:6. Hostia si držali sľubný štvorgólový náskok až do 16. minúty, kedy Žilinčík a potom aj Sivák znížili na 7:9. Hostia po oddychovom čase upravili na 7:10, ale v 20. minúte znižoval Žilinčík na 10:11. Hostia si ešte v 24. minúte počas presilovky udržali trojgólové vedenia - 11:14, ale Topoľčany začali rýchlo znižovať. Góly Polakoviča, Cigáňa a Slaninku znamenali zdramatizovanie zápasu - 14:15. Následne v topoľčianskej bránke začal úradovať Meluš, ktorý na pár minút prenechal miesto Cvetkovskiemu a v 28. minúte Cigáň vyrovnal na 15:15. Meluš chytil sedmičku a Valent upravil na polčasových 16:15. V prvom polčase sa hosťom darilo najmä strelecky, topoľčianska obrana nestala na príliš pevných nohách. Úvod druhého polčasu však vyšiel domácim na výbornú. Valent, Cigáň i Kucharik našli recept na hosťujúceho brankára a Meluš zatiahol v topoľčianskej bránky roletu. Razom tak bolo 19:15. Mladému kádru hostí, ktorí odohral celý zápas prakticky iba so siedmymi hráčmi, akoby dochádzali sily. Meluš výkonom gradoval a Topoľčany si držali sľubný náskok o štyri góly. V 43. minúte hosťujúci hráč zahadzuje sedmičku a Cigáň po rýchlej akcii zvyšuje na 23:18. O minútu strieľa Cigáň 24. gól Topoľčian, na 25:18 upravuje počas presilovky Kucharik. Hostia dvoma gólmi znižujú na 25:20, ale Slaninka a hneď Kucharik vracajú Topoľčancom sedemgólový náskok - 27:20. V 53. minúte dokonca M. Briatka zvýšil na 28:20. Hostia v závere znížili na rozdiel šiestich gólov, ale posledné slovo v zápase mal Kucharik, ktorý v záverečnej sekunde upravil na konečných 32:25. Topoľčany si tak do odvety berú sľubný sedemgólový náskok.
Rozhodovali Cabrejas - Sanchez (obaja Španielsko), vylúčenia 6 - 4, pokutové hody 4/4 - 4/2, 750 divákov. HK AGRO: Meluš, Cvetkovski - Pupík 1, Valent 4, Sivák 2, Klačanský, Polakovič 3/2, Ivanytsia, M. Briatka 1, Greguš, Cigáň 9/2, Slaninka 4, Jadroň, Donoso, Žilinčík 2, Kucharik 6, tréner I. Pompoš.

Odznelo na pozápasovej tlačovke:

Martin Vlinm (tréner Targos Bevo): V prvom polčase sme hrali veľmi dobrú hádzanú. Druhý polčas bol rozdielny, Topoľčany začali hrať dobre v obrane a mali sme problém skórovať. Síce sme sa dostávali do šancí, ale výborný výkon v topoľčianskej bránke podal ich brankár. Náš káder tvoria prevažne mladí hráči, ktorí majú v priemere iba 22 rokov a navyše nás trápia aj zranenia, tak veľa možnosti na striedanie sme nemali. Topoľčany majú skúsenejšie mužstvo a pre našich mladých chlapcov je veľmi náročné hrať hodinu vyrovnanú partiu proti takýmto hráčom. O výsledku rozhodol náš úzky káder a zranenia, pretože, ak by sme hrali v kompletnom zložení, určite by sme neprehrali až o sedem gólov. Víťazstvo domácich je však zaslúžene. V sobotu to u nás bude iný zápas, určite nás čaká veľmi náročná úloha, ale verím, že sedemgólové manko dokážeme zmazať.
Augustinus Pim (Targos Bevo - v zápase strelil osem gólov hostí): Prvá polovica zápasu nám vyšla, hrali sme útočnú hádzanú, strieľali sme góly. V druhom polčase sa nám už tak až nedarilo. Síce sme si vytvorili veľa gólových šancí, ale proti stal dobrý brankár. Topoľčany v druhom polčase takmer z každého útoku skórovali, a preto v zápase aj vyhrali. V sobotu sa pokúsime zabojovať o postup, verím, že ako domáci tím budeme úspešnejší.
Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): Tešíme sa z víťazstva. Súper hral kvalifikačnú skupinu Ligy majstrov a určite má svoju kvalitu. Hoci majú mladý káder, mužstvo je veľmi dobré. Pripravovali sme sa na to, že máme síce skúsenejšie mužstvo, ale hostia budú hrať rýchlu hádzanú. Začiatok zápasu sme nezachytili, boli sme nervózni a nefungovala nám obrana 5 - 1. Slúži ku cti mužstvu, že v závere prvého polčasu otočilo vývoj skóre a myslím si, že v druhom polčase rozhodli dva aspekty - vynikajúci Meluš v bránke a zmena obranného systému na 6 - 0. K tomu sa pridalo aj efektívnejšie využívanie šancí. Dosiahli sme veľmi dobrý výsledok, hoci stále tvrdím, že naše šance na postup pred druhým odvetným zápasom zostávajú aj naďalej päťdesiat na päťdesiat.
Michal Meluš (brankár Topoľčian): Videli sme veľmi dobrý zápas, na ktorý sa dobre pripravili obe mužstva. Bohužiaľ, v prvom polčase sme sa iba hľadali, nevedeli sme sa s našim obranným systémom a najmä ľavorukým strelcom hostí vysporiadať. Hostia boli veľmi behaví, čo nám v obrane robilo veľké problémy. V druhom polčase sme zmenili obranu a to nám pomohlo. Hralo sa viac do tela a hostí sme tým vyhodili z rytmu. Začalo sa mi trochu dariť v bránke a v útoku sme premieňali šance. Vyhrali sme o sedem gólov, čo ešte nič neznamená, ale chceme ísť do 3. kola a v Holandsku urobíme všetko preto, aby sme tam uspeli.
Ďalší program: 15. 10. (streda) o 18.00 h: N. Zámky - Topoľčany, 18. 10. (sobota) o 20.00 h (Pohár EHF): Targos Bevo - Topoľčany.