Štvrtok, 24. máj, 2018 | Meniny má Ela

Tretia prehra v rade

Topoľčianski futbalisti doma nestačili na Borčice a prehrali 0:4. Z posledných troch zápasov majú na konte nulu a hrozivé skóre 0:11!

Topoľčany doma nestačili na Borčice.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Borčice 0:4 (0:2)
V stretnutí popredných celkov III. ligy ovládli hru hostia. Tí prišli do Topoľčian s kádrom poskladaným z bývalých ligistov a bolo to vidieť aj na ich hre. Domáci mladý káder nemal v tomto stretnutí žiadnu šancu na prijateľný výsledok. V 12. minúte domáci síce odvrátili rohový kop, ale následne center Luhového našiel hlavu Deckého a bolo 0:1. Vzápätí po rozohraní si loptu prebral ex-reprezentant Slovenska Barčík a v dobrej pozícii triafa len domáceho obrancu. V 20. minúte M. Plavšić hlavičkuje z desiatich krokov tesne nad. Domáci sa pred bránku hostí dostali až v 27. minúte, Balážov pokus bol veľmi nepresný. O dve minúty zo štandardky domáci Rybanský len tesne míňa šibenicu hosťujúcej bránky. V 39. minúte si na center Gašparíka nabehol Augustini, triafa iba do padajúceho obrancu Topoľčian na bránkovej čiare. Prvopolčasovú prevahu hostí ukončil v 45. minúte skvele hrajúci Barčík, ktorý si zabehol za topoľčiansku obranu a prepálil Pláničku - 0:2. Po zmene strán hostia stiahli nohu z plynu, loptu si už viac užili aj domáci futbalisti. Do šance sa ale nedokázali cez pozornú obranu hostí dostať. Brankára hostí ohrozil iba kapitán Baláž zo štandardky v 59. minúte. V 71. minúte centruje Barčík a Luhový sám pred brankárom nemá problém zvýšiť vedenie Borčíc na 0:3. Najkrajšia akcia domácich prišla v 78. minúte, kedy Kutiš prešiel cez dvoch obrancov hostí, ale miesto strely volil iba prihrávku. Tú vystihol obranca hostí, ktorý založil rýchly protiútok a M. Luhový zvýšil už na 0:4. Po tomto góle sa stretnutie už iba dohrávalo, hostia zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.
Góly: 12. J. Decký, 45. M. Barčík, 71. a 78. M. Luhový. Rozhodoval Ochotnícky, ŽK: Rusňák, 380 divákov. MFK: Plánička - Sipos (46. Fridrich), Rusňák, Chrenko, Baláž - Švajlen, Grman, Rybanský, Buček (67. Jakubík) - Frťala, Kutiš (79. Kučera), tréner M. Caránek.
Nové Zámky - Levice 0:3 (0:2), 10. Kalman, 39. Švec, 88. Jakab.
Komárno - Neded 1:0 (1:0), 33. Bačík.
Púchov - DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0), 45. Poliach, 74. Šimáček.
Vrbové - V. Ludince 0:1 (0:0), 59. A. Kosák.
Led. Rovne - Nemšová 1:1 (0:0), 65. Detko - 82. Frimmel.
Piešťany - Palárikovo 1:1 (0:1), 72. Hornák - 5. Kunovský.
Trnava C/Šúrovce - Gabčíkovo 1:1 (1:1), 3. Vido - 8. Szöcs.
Vráble - Veľký Meder 1:1 (0:1), 56. Šlachta - 22. Tuschel (11 m).
Dohrávka 7. kola: Veľký Meder - Palárikovo 2:1 (1:0), 25. Kuračka, 86. Pisár - 47. Sedlák.
1. Veľký Meder 16 13 3 0 37:9 42 (+18)
2. Borčice 15 9 4 2 31:10 31 (+13)
3. Palárikovo 16 7 5 4 24:16 26 (+5)
4. Komárno 16 7 5 4 20:15 26 (-1)
5. Topoľčany 15 8 2 5 18:20 26 (+2)
6. V. Ludince 15 7 4 4 22:16 25 (+4)
7. DAC B/Vrakúň 15 7 3 5 22:18 24 (+3)
8. Gabčíkovo 15 6 5 4 31:19 23 (+5)