Na cestách po novom
Na naše cesty sa v roku 1975 chystali zmeny v pravidlách cestnej premávky, ktoré mali byť v súlade s medzinárodnými pravidlami. „Za posledné roky došlo k rýchlemu rastu motorizácie. V roku 1974 bolo v ČSSR vyše tri a pol milióna motorových a prípojných vozidiel, z toho milión tristotisíc osobných automobilov. To znamená, že jedno vozidlo pripadá na 4,1 obyvateľa.“ Cieľom bolo upriamiť pozornosť na nové pravidlá cestnej premávky a upozorniť vodičov na zmeny. „Zámerne nebolo prijaté ani ustanovenie o tom, že účastník cestnej premávky je povinný odvrátiť hroziace nebezpečie, ktoré spôsobí iná osoba porušením svojich povinností, lebo toto často viedlo k nesprávnemu výkladu a zvádzalo účastníkov premávky k nepozornosti. Podľa skúseností z krajín RVHP bola zvýšená rýchlosť v osadách na 60 km/hod., naproti tomu boli spresnené povinnosti vodiča, podľa ktorých je povinný primerane znížiť rýchlosť.“
Študenti besedovali
V Gymnáziu v Topoľčanoch sa konali aj v minulosti rôzne zaujímavé akcie a dôkazom toho je aj beseda so zahraničnými študentami, o ktorej písal Dnešok v roku 1975. Zorganizovali ju žiaci III.d triedy. „Ich hosťami boli traja zahraniční študenti z Chile, Iraku a Nigérie. Zo živej besedy, ktorá sa rozprúdila, sa dozvedeli veľa nových poznatkov z krajín našich hostí.“
Tancujeme a spievame
Pre zachovanie ľudových tradícií museli ľudia vynaložiť isté úsilie už pred takmer štyridsiatimi rokmi. „Okolie Partizánskeho je bohaté na ľudovú tvorivosť. V snahe zachovať a ďalej šíriť toto bohatstvo Dom pionierov a mládeže v Partizánskom so svojím tanečným speváckym krúžkom Šípok vyhlásil súťaž medzi pioniermi v Partizánskom a v okolí. Súťaž má názov „Tancujeme a spievame ľudové pesničky“. Podmienkou je, aby spevák či skupinka vedeli povedať i osobu, od ktorej získali pieseň alebo tanec, ale aj kedy pieseň či tanec bol používaný.“
Správy z 26. novembra a 3. decembra 1975.