Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Hádzanári vyhrali, chystajú sa na dvojzápas

Topoľčianski hádzanári zvíťazili nad ŠKP Bratislava 33:29 a po zaváhaní Hlohovca v Nových Zámkoch sa tak osamostatnili na druhom mieste.

V stredu príde Šaľa, v sobotu Švajčiari.V stredu príde Šaľa, v sobotu Švajčiari. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

ŠKP Bratislava – Topoľčany 29:33 (12:18)
Hosťujúci hádzanári sa ujali vedenia v 3. minúte 0:2, v 8. minúte vyhrávali hostia aj 2:5. Domáci ale do 11. minúty vyrovnali na 6:6, aby následne zverenci trénera Dezidera Jakubičku odskočili na 6:10. V 24. minúte Kucharik zvyšoval už na 9:16 a Topoľčany prvý polčas napokon vyhrali 12:18. Po zmene strán si Topoľčany udržiavali šesť až sedemgólový náskok. V závere dostali príležitosť na palubovke aj hráči z lavičky. Domáci sa ešte pokúšali o zdramatizovanie zápasu, znížili na rozdiel dvoch gólov – 26:28, ale Topoľčany už zaslúžené víťazstvo z rúk nepustili.
Rozhodovali Dvorský – Karlubík, vylúčenia 3 – 3, pokutové hody: 2/1 – 3/1, 250 divákov. HK AGRO: Cvetkovski, Meluš, Javorček – Pupik, Valent 6, Sivák 2, Klačanský 4/1, Ivanytsia 3, M. Briatka 3, Greguš, Jadroň, Slaninka 3, Donoso, Žilinčík 3, Kulenović 1, Kucharik 8, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Do Bratislavy sme pricestovali bez Polakoviča, ktorý bol chorý. Zápas sme začali v pozmenenej zostave. V 3. minúte sme vyhrávali 2:0, škoda však, že sme nepokračovali v zvyšovaní skóre. Súper zmenil obranný systém, vysunul sa na naše krajné spojky a postupne sa podarilo v 10. minúte vyrovnať na 6:6. Pri oddychovom čase sme prestriedali krajné spojky a opäť sa družstvu podarilo zvýšiť náskok až na polčasových 12:18. V druhom polčase v 40. minúte bol stav 17:25, tu dostali priestor aj ostatní hráči. Súper sa nevzdával, bojoval, a 53. minúte bol stav 26:28. Museli sme sa vrátiť k zostave, ktorá odohrala väčšiu časť zápasu a doviesť zápas do víťazného konca.
Ostatné výsledky: Šaľa – Prešov 23:41, Košice – Pov. Bystrica 25:26, Martin - N. Zámky 26:34, Hlohovec – Modra hrajú v stredu. Predohrávka: Prešov – Modra 38:17. Dohrávky: Prešov - ŠKP Bratislava 45:22, N. Zámky - Hlohovec 32:27.
10. Martin 12 0 0 12 271:427 0
Topoľčany teraz odohrajú dva najbližšie zápasy na domácej palubovke. V stredu o 18.00 hod. privítajú v Extralige Šaľu, v sobotu je na programe prvý zápas 3. kola Pohára EHF. Topoľčany o 18.00 hod. privítajú švajčiarsky Winterthur. „Na pohárový zápas sa pripravujeme sledovaním videa a oboznamujeme sa so súperom a postupne aj s jednotlivými hráčmi, či hrou súpera,“ prezradil topoľčiansky lodivod Dezider Jakubička. „V tomto budeme pokračovať aj v týždni a prispôsobujeme k tomu aj tréningové jednotky. Dúfam, že v zápase sa nám podarí eliminovať ich hru. Dnes už vieme, že to bude ťažký zápas. Pred tým nás čaká ešte ligový zápas so Šaľou.“
Víťaz dvojzápasu Topoľčany – Winterthur postúpi už do skupinovej fázy Pohára EHF.