Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Slovenky doma vrátili v odvete Rumunkám prehru

V priebehu uplynulého víkendu sa v Mestskej Krytej plávarni v Topoľčanoch odohral oficiálny medzištátny prípravný zápas medzi Slovenskom a Rumunskom vo vodnom póle žien, ktorý bol súčasťou spoločného reprezentačného sústredenia.

Pólisti Slovenska.(Zdroj: KAROLÍNA LENDELOVÁ)

Slovenky sa momentálne pripravujú na turnaj SIX NATIONS, ktorý sa má uskutočniť v máji budúceho roku v írskom Dubline. Najbližšie vycestuje národný výber žien do rumunského Targu Mureš na herné sústredenie na začiatku nového roku 2015.
Zverenkyne trénera Mareka Gálisa a asistentky Michaely Migrovej v sobotu večer (15. novembra 2014) nastúpili do prípravného duelu proti výberu Rumunska. Tréner mal k dispozícii 15 hráčok zo štyroch domácich klubov. Gólový účet súpera otvorila dvoma presnými zásahmi Kristína Lindtnerová. V prvej štvrtine Slovenky prestrieľali súperky z Rumunka, a tak sa ujali vedenia po prvej štvrtine 4:1 a následne v druhej štvrtine sa hra vyrovnala (3:3). V polovici zápasu bol stav 7:4, v bráne vy-striedala Karolínu Šandríkovú Topoľčianka Mária Koťková. Tretia štvrtina jasne patrila Slovenkám a vyhrali ju 4:1. Do poslednej časti zápasu tak vstupovali domáce hráčky za stavu 11:5 a tejto štvrtine už skorigovali výsledné skóre zápasu na konečných 12:6.

Marek Gális (tréner): „Dôležité bolo, že sme do zápasu vstúpili koncentrovane a s jasným cieľom. Ihneď v úvode sa nám podarilo premeniť naskytnuté šance čo bol dôležitý moment. Síce sme sa následne uspokojili a v hre poľavili, ale po výmene strán sa podarilo ofenzívu oživiť. V poslednej časti hry si zahrali už všetky hráčky a o zápase bolo viac-menej rozhodnuté. S celkovým výkonom, aj napriek drobným nedostatkom, sme spokojní. Som aj veľmi rád, že nás prišlo podporiť veľa fanúšikov a divákov, ktorí vytvorili pravú športovú atmosféru, akú si medzinárodný zápas zaslúži. Ďakujeme!“
SLOVENSKO: Šandríková, Koťková – J. Pažická, Katlovská, Chochulová, Hanusová, Kudláčiková, Lindtnerová, Laciková, Jančeková, Hýroššová, Brňová, S. Pažická, Stehlíková, Bruženáková. Tréner: Marek Gális, asistent: Michaela Migrová.