Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Hádzanárky prehrali v Bratislave

Topoľčany museli dohrávať iba v pätici.

Inter – Topoľčany 35:28 (15:13)
Hosťujúce hádzanárky cestovali do Bratislavy iba v oklieštenej zostave bez možnosti striedať. Domáce hádzanárky mali dobrý vstup do zápasu, v 10. minúte vyhrávali 7:2, v 15. minúte bol stav 8:3. V 20. minúte domáce hráčky vyhrávali 11:6, ale Topoľčany do polčasu znížili na rozdiel dvoch gólov 15:13. Po zmene strán v 35. minúte Inter viedol 18:15 a v 40. minúte rozhodcovia udelili hosťujúcej Novotnej tretí dvojminútový trest, čo znamenalo červenú kartu. Topoľčany zvyšných dvadsať minút hrali o hráčku menej v poli. Napriek tomu sa hostky v zápase držali, keď až do 55. minúty prehrávali len o dva góly - 28:26. V záverečných piatich minútach ale do zápasu vstúpili aj iné okolnosti a Topoľčany sa poriadne do útoku ani nedostali. Inter šnúrou piatich gólov vyhral v stretnutí 35:28.
Rozhodovali Gábriš - Klimka, vylúčenia 9 - 6, ČK: 40. Novotná (Topoľčany) za tri vylúčenia, pokutové hody: 11/9 - 14/10. ŠKP: Bónová - Krajčíková 5, Božiková 3/3, Schwarzová 13/5, Ivanová 6/2, Terlandová 1, Novotná.
Ostatné výsledky: UDHK Nitra - Košice 35:23, Močenok - Hlohovec 25:17, Sereď - Bánovce 22:30, Zlatná - Michalovce jun. 30:23, Trenčín - Nesvady 32:22.
1. UDHK Nitra 9 6 0 3 285:240 12
2. Trenčín 9 6 0 3 257:213 12
3. Nesvady 9 6 0 3 241:218 12
4. Močenok 9 6 0 3 215:204 12
5. Bánovce 9 5 1 3 252:236 11
6. Topoľčany 9 5 0 4 289:271 10
7. Michalovce jun. 9 5 0 4 260:255 10
8. Zlatná n/O. 9 4 1 4 232:238 9