Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Hádzanári vyhrali v derby zápase

Topoľčianski hádzanári triumfovali na palubovke v Hlohovci 28:27, pričom v úvode druhého polčasu vyhrávali už o desať gólov.

Topoľčany si odviezli dva body z Hlohovca.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Topoľčany si po bezduchom a slabom výkone proti Prešovu napravili chuť. Po odhodlanom a bojovnom výkone vyhrali na palubovke Hlohovca a upevnili si tak jasnú druhú priečku v extraligovej tabuľke. Topoľčany už v úvode vyhrávali 2:6 a síce Hlohovec ešte odpovedal vyrovnaním na 6:6, napokon Topoľčany triumfovali v prvom polčase celkom jednoznačne 11:18. „Asi takto si predstavujem úvodné vstupy do zápasov, čo sa snažím hráčom vysvetľovať od môjho nástupu do funkcie trénera,“ povedal po víťaznom stretnutí tréner Topoľčian Dezider Jakubička. Úvod do druhého polčasu vyšiel hosťom ešte lepšie a už v 33. minúte vyhrávali Topoľčany rozdielom desiatich gólov - 11:21. „Po predchádzajúcich neúspešných zápasoch sme sa potrebovali psychicky podvihnúť, čo sa nám v Hlohovci aj podarilo. Hráči do 33. minúty zodpovedne plnili to, na čo sme sa v týždni pripravovali, dodal tréner D. Jakubička a zároveň poznamenal: „Od tohto stavu súper zmenil obranný systém, čím sa snažil zmazať vysoký gólový rozdiel.“
Celý druhý polčas držali Topoľčany štvor až päťgólový náskok, Hlohovec zápas zdramatizoval až v poslednej dvojminútovke, kedy zo stavu 24:28 upravil na 27:28. „Z víťazstva máme veľkú radosť a chlapcom chcem poďakovať za veľkú bojovnosť hlavne v prvom polčase. Chcem poďakovať aj vernému fanklubu, ktorý nám pomohol v tomto zápase a všetkým priaznivcom, ktorí merali cestu do Hlohovca, dodal tréner D. Jakubička.
Hádzanári Topoľčian po výhre v Hlohovci si upevnili druhé miesto a práve z druhého miesta pôjdu ďalej do nadstavbovej časti, kam sa prebojuje prvých šesť účastníkov.
Aktuálny rok 2014 zakončia Topoľčany v sobotu v zápase v Považskej Bystrici. Stretnutie začína o 18.00 hod.