Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Titul majsterky Slovenska pre Moniku Krošlákovú

V závere roka sa v Trnave konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v karate pre jednotlivcov v kategóriách 12-21 ročných karatistov.

Zľava Marcela Langová, Veronika Hurychová, Monika Krošláková, Emma Podobová a Boris Bobocký.Zľava Marcela Langová, Veronika Hurychová, Monika Krošláková, Emma Podobová a Boris Bobocký. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Na turnaji sa zúčastnilo 367 pretekárov zo 61 klubov celého Slovenska. Podľa schváleného modelu sa na turnaji uskutočnili aj Majstrovstvá SR klubových družstiev, na ktorých štartovalo 66 družstiev z 25 klubov.
Za Karate klub KUMADE Topoľčany sa na turnaj cez postupové turnaje prebojovalo 14 pretekárov, v družstvách sme nasadili štyri vlastné tímy a v dvoch prípadoch sme pretekárov „zapožičali“.
Kumaďáci, ktorí nastúpili hájiť klubové aj žochárske farby boli: Veronika Krátka, Emma Podobová, Katarína Langová, Marcela Langová, Emma Sommerová, Petra Božíková, Veronika Hurychová, Monika Krošláková, Lukáš Gábel, Tomáš Gábel, Jakub Petrík, Boris Bobocký, Šimon Vaňo a Martin Gažík.
V družstvách KATA mladšie kadetky si tím Podobová, Sommerová, K. Langová vybojoval 3. miesto, v kadetoch tím Petrík, Vaňo, Bobocký tiež obsadili 3. miesto, juniorky Božíková, M. Langová, Hurychová obsadil 2. miesto. V kumite tímov sme nasadili iba tím kadetov, ktorí neboli úspešní. M. Langová štartovala v družstve KATSUDO Sabinov a získala s ním 3. miesto, tak ako aj M. Gažík, ktorý vypomohol tímu DRAP Partizánske.
Úspechy žali aj jednotlivci. V kata sa na turnaji najďalej prebojovala medzi mladšími kadetkami K. Langová, ktorá obsadila z 22 pretekárok 4. miesto.V kumite už tradične boli väčšie nádeje na medaile, čo sa aj potvrdilo v najľahšej kategórii mladších kadetiek do 40 kg, kde E. Podobová vybojovala 3. miesto a K. Langová obsadila 4.miesto. V kadetoch do 57 kg sme mali až troch zástupcov, kde nakoniec z duelu o tretie miesto vyšiel úspešnejšie B. Bobocký - 3. miesto a T. Gábel obsadil 4. miesto. Z druhej strany kategórie na 4. mieste skončil aj J. Petrík. V kadetoch do 63 kg Š. Vaňo skončil na 7. mieste. V kadetkách nad 54 kg sa postupne do finále cez tri súperky prebojovala M. Langová, kde už nestačila na svoju súperku z BB a získala tak krásne 2. miesto. V juniorkách do 59 kg si 3. miesto domov odnášala V. Hurychová. V prvých kolách skončili vo svojich kategóriách V. Krátka, L. Gábel, M. Gažík a P. Božíková. Doslova zlatým klincom pre Kumade bolo vystúpenie M. Krošlákovej medzi mladšími kadetkami do 50 kg. V štyroch dueloch na ňu súperky dokázali spraviť iba dva body, no Monika ich rozdala viac, a tak si zaslúžene vybojovala svoju prvú veľkú zlatú medailu zároveň s titulom majsterky Slovenska.
Tomáš Kleman (slovo trénera): Pretekári štartovali v kategóriách, kde sa už „láme chlieb“ nakoľko najlepší pretekári majú možnosť reprezentovať naše malé Slovensko na majstrovstvách Európy alebo sveta. Všetky kategórie boli obsadené dobrými súpermi a na republike je každý duel dôležitý a neľahký. Každý, kto chce byť úspešný, musí na tréningu do výkonu vložiť všetko a v deň turnaja musí mať pri sebe aj to športové šťastie, aby tá medaila správne chutila. Bilancia 5 individuálnych, 5 tímových a štyri medailové umiestnenia ušli v poslednú chvíľu, som na svoj tím právom hrdý a som rád, že môžem trénovať taký skvelý tím. Domo arigato mojim pretekárom. Poďakovať chcem aj mojmu kolegovi Mgr. Milanovi Barányimu, ktorý mi s prípravou pretekárov veľmi pomáha a výsledky sú aj jeho veľkou zásluhou. Prajem všetkým karatistom, športovcom, a čitateľom všetko dobré v Novom roku.