Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína

Doma poľahky vyhrali

Topoľčianski hádzanári zakončili základnú časť vysokým víťazstvom 38:23 nad Novými Zámkami.

Hádzanári si pripísali do tabuľky povinné dva body.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 38:23 (23:13)
V poslednom zápase základnej časti domáci hádzanári nastúpili bez štvorice zranených hráčov (Polakovič, Kucharik, Klačanský, Žilinčík), ale už s vyliečením Cigáňom a príležitosť dostali aj hráči z dorastu. Topoľčany prehrávali v zápase iba v úvode 0:1, ale rýchlo otočili na 3:1. N. Zámky sa ešte dotiahli na 4:4 a aj 7:7, ale v 15. minúte M. Briatka zvyšoval zo sedmičky už na 12:7. V 22. minúte po góle Slaninku bol náskok Topoľčian už sedemgólový – 17:10 a do polčasu upravili Topoľčany dokonca pri vlastnom oslabení až na 23:13. Po zmene strán sa do bránky Topoľčian postavil dorastenec a mládežnícky reprezentant Slovenska Javorček, na palubovku vybehli aj ďalší mladí hráči. V 45. minúte po dvoch premenených sedmičkách Cigáňa bol stav už 30:17 a následne prvé dva góly v seniorskej kategórii si na konto pripísal Michalka. Hostia v závere pôsobili odovzdaným dojmom, niekoľko dobrých zákrokov vytiahol aj brankár Javorček. V závere tri góly za sebou zaznamenal Ďurček a Topoľčany sa tak mohli tešiť zo zaslúženého a jasného víťazstva 38:25.
Extraliga teraz pokračuje nadstavbovou časťou, Topoľčany v piatok na domácej palubovke privítajú Šaľu.
Rozhodovali Brunovský – Čanda, vylúčenia 3 – 4, pokutové hody 4/4 – 1/1, 350 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – Pupík 2, J. Briatka 1, Valent 2, Sivák, Michalka 2, Ivanytsia 5, M. Briatka 6/1, Greguš 2, Cigáň 7/3, Hlinka, Jadroň, Oršula, Slaninka 8, Ďurček 3, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Na posledné kolo základnej časti súťaže sme nastúpili v oklieštenej zostave. Počas prestávky sme ukončili spoluprácu s tromi hráčmi - Kulenović, Cvetkovski a Donoso. Chrípka a zranenia neumožnili nastúpiť Klačanskému, Kucharikovi, Polakovičovi a Žilinčíkové zranenie bude dlhodobejšie. Som spokojnejší, že hráči od prvých minút nastúpili veľmi zodpovedne a disciplinovane, čomu nasvedčuje aj priebeh zápasu. Okrem začiatku, kedy sme prehrávali 0:1, bol celý zápas v našej réžii a už do polčasu narastal rozdiel na desať gólov. V druhom polčase dos-tali príležitosť aj hráči, ktorí hrávajú menej a zápas doviedli do presvedčivého víťazstva. Družstvo sme doplnili o hráčov z dorastu a som veľmi rád, že sa ponúknutej šance celkom dobre zhostili.
Ostatné výsledky: Modra - Košice 25:24, Prešov - Martin 50:24, Hlohovec - Pov. Bystrica 34:24, Šaľa - ŠKP Bratislava 23:25.
Dohrávka: Prešov – Pov. Bystrica 46:28.
1. Prešov 18 18 0 0 725:433 36
2. Topoľčany 18 15 0 3 574:472 30
3. Hlohovec 18 13 0 5 580:449 26
4. Pov. Bystrica 18 12 0 6 557:508 24
5. Šaľa 18 10 0 8 481:497 20
6. N. Zámky 18 7 2 9 507:547 16
7. ŠKP Ba 18 5 2 11 465:535 12