Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Doma poľahky vyhrali

Topoľčianski hádzanári zakončili základnú časť vysokým víťazstvom 38:23 nad Novými Zámkami.

Hádzanári si pripísali do tabuľky povinné dva body.Hádzanári si pripísali do tabuľky povinné dva body. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 38:23 (23:13)
V poslednom zápase základnej časti domáci hádzanári nastúpili bez štvorice zranených hráčov (Polakovič, Kucharik, Klačanský, Žilinčík), ale už s vyliečením Cigáňom a príležitosť dostali aj hráči z dorastu. Topoľčany prehrávali v zápase iba v úvode 0:1, ale rýchlo otočili na 3:1. N. Zámky sa ešte dotiahli na 4:4 a aj 7:7, ale v 15. minúte M. Briatka zvyšoval zo sedmičky už na 12:7. V 22. minúte po góle Slaninku bol náskok Topoľčian už sedemgólový – 17:10 a do polčasu upravili Topoľčany dokonca pri vlastnom oslabení až na 23:13. Po zmene strán sa do bránky Topoľčian postavil dorastenec a mládežnícky reprezentant Slovenska Javorček, na palubovku vybehli aj ďalší mladí hráči. V 45. minúte po dvoch premenených sedmičkách Cigáňa bol stav už 30:17 a následne prvé dva góly v seniorskej kategórii si na konto pripísal Michalka. Hostia v závere pôsobili odovzdaným dojmom, niekoľko dobrých zákrokov vytiahol aj brankár Javorček. V závere tri góly za sebou zaznamenal Ďurček a Topoľčany sa tak mohli tešiť zo zaslúženého a jasného víťazstva 38:25.
Extraliga teraz pokračuje nadstavbovou časťou, Topoľčany v piatok na domácej palubovke privítajú Šaľu.
Rozhodovali Brunovský – Čanda, vylúčenia 3 – 4, pokutové hody 4/4 – 1/1, 350 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – Pupík 2, J. Briatka 1, Valent 2, Sivák, Michalka 2, Ivanytsia 5, M. Briatka 6/1, Greguš 2, Cigáň 7/3, Hlinka, Jadroň, Oršula, Slaninka 8, Ďurček 3, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Na posledné kolo základnej časti súťaže sme nastúpili v oklieštenej zostave. Počas prestávky sme ukončili spoluprácu s tromi hráčmi - Kulenović, Cvetkovski a Donoso. Chrípka a zranenia neumožnili nastúpiť Klačanskému, Kucharikovi, Polakovičovi a Žilinčíkové zranenie bude dlhodobejšie. Som spokojnejší, že hráči od prvých minút nastúpili veľmi zodpovedne a disciplinovane, čomu nasvedčuje aj priebeh zápasu. Okrem začiatku, kedy sme prehrávali 0:1, bol celý zápas v našej réžii a už do polčasu narastal rozdiel na desať gólov. V druhom polčase dos-tali príležitosť aj hráči, ktorí hrávajú menej a zápas doviedli do presvedčivého víťazstva. Družstvo sme doplnili o hráčov z dorastu a som veľmi rád, že sa ponúknutej šance celkom dobre zhostili.
Ostatné výsledky: Modra - Košice 25:24, Prešov - Martin 50:24, Hlohovec - Pov. Bystrica 34:24, Šaľa - ŠKP Bratislava 23:25.
10. Martin 18 0 0 18 411:638 0
Ďalší program: 6. 2. (piatok) o 18.00 h: Topoľčany – Šaľa.

1. Vyšperkujte Vianoce - tipy na vianočné darčeky
  2. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  3. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  4. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  5. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  6. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!

Štyridsiatka na krku, na ihrisku ale patria medzi najlepších

Vybrali sme najlepšiu jedenástku hráčov, ktorí na jeseň pôsobili vo futbalových tímov patriacich do ObFZ Topoľčany.

Nutriám zo Skačian ľudia neprekážajú, nechajú sa i nakŕmiť

Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou.

Dievča kŕmi nutriu pri jazierku v obci Skačany. Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou. Nutrie, ktoré žijú v blízkosti miestneho jazera, chodia sledovať nielen miestni, ale i ďalší ľudia z blízkeho či vzdialenejšieho okolia. Ľudská prítomnosť zvieratám neprekáža, nechajú sa i nakŕmiť. V Skačanoch 23. novembra 2020.

Topoľčianske kino zatiaľ neotvoria

Distribútori nedodávajú nové filmy po celej Európe, kiná nemajú žiadne novinky.

Kinosála v Topoľčanoch.

Sedemnásť rokov robí hokej v Maďarsku. V ktorých ligách pôsobil ako hlavný rozhodca?

Hokejový rozhodca a tréner Vladimír Babic organizuje v Maďarsku rôzne hokejové kempy a turnaje.

Hokejový tréner a rozhodca Vladimír Babic so svojou rodinkou.