Hádzanári Topoľčian sa po výhre nad Šaľou pripravujú na Prešov.

Hádzanári doma vyhrali len o tri góly.(Zdroj: JARO ŠUPA)

O 1. – 6. MIESTO

Topoľčany - Šaľa 25:22 (17:10)
Domáci hádzanári výkonom neoslnili, tešiť ich môžu iba dva povinné body do tabuľky. Hostia sa ujali vedenia 0:1, keď dva výborné zákroky predviedol v bránke hostí Fabián. Topoľčany vyrovnali až so sedmičky Cigáňom, ktorý nás-ledne poslal domácich aj do vedenia - 2:1. Topoľčany v 7. minúte Cigáňom zo sedmičky upravili na 4:3, ale hostia po góle Kroka a rýchlej kontre Michniewicza otočili stav stretnutia na 4:6. V 13. minúte Slaninka vyrovnal na 7:7 a o minútu M. Briatka po rýchlom brejku vrátil vedenie domácemu favoritovi - 8:7. Topoľčany mohli dvakrát odskočiť na dvojgólový rozdiel, ale najväčší problém im robil hosťujúci brankár. Do 21. minúty si domáci držali iba tesný jednogólový náskok, kedy bol stav 10:9. Až v záverečnej desaťminútovke prvého polčasu domáci hádzanári akoby prepli na vyššie obrátky a po pekných akciách a rýchlych brejkoch si vypracovali sľubný osemgólový náskok - 17:9. Hostia nedali gól dlhých deväť minút, až v 30. minúte na polčasových 17:10 znižoval Salvata. Po zmene strán sa zdalo, že Topoľčany poľahky dovedú zápas do víťazného konca. Opak bol však pravdou a hostia dvoma rýchlymi gólmi znížili na 17:12. Klačanský ešte v 33. minúte zvýšil na 18:12, ale až do 40. minúty sa Agro nedokázalo strelecky presadiť a Šaľa zatiaľ znížila na 18:15. V týchto minútach sa viac bojovalo ako hrala hádzaná, hráči boli často ošetrovaní, utierala sa podlaha. Až v 41. minúte Kucharik zvýšil na 19:15 a po dobrých zákrokoch Meluša viedli domáci aj 21:18. Hostia ale vycítili šancu, že topoľčianska obrana nemá svoj deň, v 49. minúte dokonca hosťujúci Krok znížil až na 21:19. V 54. minúte ešte Salvata upravil na 22:20, ale v závere domáci hádzanári nepripustili drámu a tromi gólmi zvýšili na 25:20. Hostia ešte v záverečnej minúte strelili dva góly a upravili tak na konečných 25:22. Topoľčany tak prvé kolo nadstavby začali výhrou, ale streliť v druhom polčase iba osem gólov je skutočne málo a v ťažších zápasoch sa im to môže vypomstiť. Hostí v zápase podržal najmä fantastický brankár Fabián.
Rozhodovali Karlubík - Dvorský, vylúčenia 5 - 4, pokutové hody: 8/4 - 1/1, 510 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik - Pupik 1, J. Briatka, Valent 4, Sivák, Klačanský 4, Ivanytsia, M. Briatka 1, Greguš, Cigáň 8/4, Hlinka, Jadroň, Slaninka 2, Ďurček, Kucharik 5, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): V tomto zápase sme sa dlhšie nevedeli dostať do výraznejšieho vedenia. Podarilo sa nám to až v 20. minúte prvého polčasu, kedy sme šnúrou 7 gólov zvýšili vedenie na 17:9. Cez polčasovú prestávku som hráčov upozorňoval, že je potrebné pokračovať v koncentrácii a nasadenom tempe aj v druhom polčase. Opak bol pravdou. Dôsledok straty nasadenia bolo vylúčenie v priebehu desiatich minút hráčov Kucharika, Ivanytsiu, Klačanského a M. Briatku. Druhou príčinou bolo nepremieňanie vyložených gólových príležitostí. Nespokojný som s tým, že v druhom polčase sme dali málo gólov.
Ostatné výsledky: Prešov - N. Zámky 53:19, Hlohovec - Pov. Bystrica 32:24.
1. Prešov 19 19 0 0 778:452 38
2. Topoľčany 19 16 0 3 599:494 32
3. Hlohovec 19 14 0 5 612:473 28
4. Pov. Bystrica 19 12 0 7 581:540 24
5. Šaľa 19 10 0 9 503:522 20
6. N. Zámky 19 7 2 10 526:600 16
Ďalší program: 11. 2. (streda) o 18.00 h: Topoľčany - Prešov.

1. L. Dorušáka pri príchode do Topoľčian opľuli. Nevzdal sa a dodnes zanechal v meste nezmazateľnú stopu 296
  2. Dostanú hádzanárky ďalšiu dotáciu? Za otáľaním radnice sú problémy s bývalým vedením 175