Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Ženy prelomili negatívnu sériu

Hádzanárky Topoľčian po šiestich zápasoch vyhrali.

Topoľčany – Hlohovec 30:29 (16:14)
Prvý polčas začali domáce hráčky veľmi dobre, v 5. minúte vyhrávali už 5:2. Domáce hráčky postupne navyšovali vedenie, v 10. minúte vyhrávali Topoľčany 8:3, v 14. minúte bol stav už 10:4. Za stavu 11:5 mal Hlohovec vylúčenú hráčku, ale hostky paradoxne znížili na 11:8, keď sa domáce hráčky dopúšťali zbytočných technických chýb. Dvoj až trojgólový náskok si Topoľčany udržiavali až do polčasu, v 25. minúte bol stav 13:10, polčas vyhrali Topoľčany 16:14. V druhom polčase hostky rýchlo vyrovnali na 18:18 a aj na 20:20. V 44. minúte dokonca šli hosťujúce hráčky aj do vedenia - 21:23. Už o štyri minúty viedol Hlohovec aj 24:27, ale Topoľčany dokázali znížiť na rozdiel gólu - v 53. minúte bol stav 27:28. Topoľčany v tejto fáze hry nedokázali premeniť vyložené šance a z protiútokov inkasovali. V závere ale domáce dievčatá ešte zmobilizovali sily, v 57. minúte vyrovnali na 29:29 a v záverečnej minúte strelili aj víťazný gól, keď domáce hráčky podržala aj brankárka Bónová. Dievčatá najmä v závere zabojovali a dotiahli zápas do zaslúženého a víťazného konca. Topoľčianske hádzanárky tak po šiestich prehrách konečne zabrali naplno, keď naposledy vyhrali v úvode novembra v Seredi.
Rozhodovali Pastierik - Pokorný, vylúčenia 3 - 6, pokutové hody: 11/9 - 10/10. ŠKP: Bónová, Priecelová - Hanová 4, Krajčíková 5, Božiková, Schwarzová 10/6, Ivanová 7/3, Terlandová 3, Novotná 1, Trenčanská.
Ostatné výsledky: Bern. Košice - Bánovce 26:36, Sereď - Zlatná 25:35, Nesvady - Michalovce jun. 27:40, Inter - UDHK Nitra 31:24, Trenčín - Močenok 20:20.
12. Sereď 14 0 0 14 314:482 0
Ďalší program: 28. 2. – 1. 3.: UDHK Nitra – Topoľčany (ne 19.00), Michalovce jun. – Bánovce.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Koronavírus: Odberné miesta v Bánovciach

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bánovciach.

Koronavírus: Odberné miesta v Topoľčanoch

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Topoľčanoch

Zdravotník odoberá vzorku počas testovania na koronavírus.