Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Agro doma nevyhralo

Hádzanári Topoľčian doma nezvládli záver stretnutia.

Topoľčany doma viedli už o šesť gólov, napokon sa ale z výhry tešili hostia.(Zdroj: JARO ŠUPA)

O 1. – 6. MIESTO

Topoľčany – Hlohovec 32:34 (18:14)
Pred bohatou a výbornou diváckou kulisou najskôr Klačanský zahodil sedmičku, rovnako si na druhej strane počínal aj Laho. Prvý gól vsietil Slaninka v oslabení v 4. minúte – 1:0. Hostia o minútu otočili na 1:2, aby Topoľčany opäť viedli 3:2. V 12. minúte po góle Slaninku viedli Topoľčany 7:5, ale po dvoch rýchlych akciách hostí bolo opäť vyrovnané – 7:7. Topoľčany viedli celý prvý polčas, v 20. minúte po góle Slaninku viedlo domáce Agro už 12:8. V topoľčianskej bránke sa chytil brankár Meluš a domáci hádzanári v 27. minúte zvýšili Kucharikom už na šesťgólový rozdiel – 18:12. Hostia do polčasu upravili na 18:14. Po zmene strán sa presadil Kucharik s Klačanským a rozdiel bol opäť šesťgólový – 20:14. V 37. minúte bol stav 23:17, ale hostia v 41. minúte znížil na 25:21. Následne sa zranil Cigáň, ktorý po dlhšom ošetrení síce nastúpil späť do zápasu, ale kríval. Hostia postupne čoraz ľahšie prekonávali domácu obranu a Hlohovec rýchlo znižoval. V 48. minúte Dudáš vyrovnal na 27:27. Topoľčany ešte odskočili na 30:28 i 31:29, ale v 54. minúte Laho opäť vyrovnal na 31:31. V 56. minúte dokonca Ďuriš poslal hostí do vedenia – 31:32. Cigáň zo sedmičky vyrovnal na 32:32, ale po obrannom zákroku Meluša a útoku Topoľčian, hádzal Cigáň ďalšiu sedmičku, tá ale skončila na tyčke. Zaťko v poslednej minúte z pokutového hodu vrátil hosťom tesné vedenie 32:33 a po chybe v útoku upravil Holdoš na konečných 32:34.
Rozhodovali Baďura – Ondogrecula, vylúčenia 4 – 5, ČK: 35. Guzy (Hlohovec) za tri vylúčenia, pokutové hody: 5/2 – 9/7, 780 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – Pupik 4, J. Briatka, Klačanský 7, Michalka, Ivanytsia 2, M. Briatka, Greguš, Cigáň 5/2, Hlinka, Jadroň, Slaninka 6, Ďurček, Kucharik 8, tréner D. Jakubička.
Dezider Jakubička (tréner): Bol to zápas dvoch kvalitných mužstiev. V takýchto vyrovnaných zápasoch rozhodujú maličkosti, až detaily. Tentokrát sme urobili viac chýb v rozhodujúcich momentoch ako súper. Zápas sme začali trochu nervózne, ale postupne sme si dokázali vypracovať polčasový štvorgólový náskok, hlavne zásluhou brankára Meluša a dobrou hrou v útoku. Po zmene strán sme zvýšili náskok na rozdiel šiestich gólov. V druhom polčase sme striedali dobré momenty so slabšími a udržiavali sme štvorgólový náskok do momentu, kedy sa zranil Cigáň. Tu súper vyrovnal a od 50. minúty sa nám nepodarilo odskočiť na väčší gólový rozdiel. V 54. minúte Hlohovec vyrovnal, v 56. minúte sa dostal do vedenia. Dokázali sme ešte vyrovnať a po nepremenení sedemmetrového hodu súper zvýšil zo sedmičky na 33:32. Mrzí nás, že sme nedokázali zápas dotiahnuť do víťazného konca vo výbornej atmosfére, ktorú vytvoril fanklub a diváci počas celého zápasu.
Ostatné výsledky: Nové Zámky – Šaľa 26:32.
1. Prešov 22 22 0 0 880:534 44
2. Topoľčany 22 17 0 5 709:593 34
3. Hlohovec 22 16 0 6 694:557 32
4. Pov. Bystrica 22 14 0 8 668:622 28
5. Šaľa 22 11 0 11 577:598 22
6. N. Zámky 22 7 2 13 607:713 16
Ďalší program: 7. 4. (sobota) o 18.00 h: Pov. Bystrica – Topoľčany.