Hádzanári po domácej prehre zvíťazili na palubovke Pov. Bystrice.

Hádzanári si doviezli dva body.Hádzanári si doviezli dva body. (Zdroj: JOZEF ŠPROCHA)

O 1. – 6. MIESTO

Pov. Bystrica – Topoľčany 26:29 (15:13)
Domáci začali nepremenenou sedmičkou J. Kozáka, ktorú kryl Meluš, ale keď na druhej strane uspel Drápal a dve strely zastavila žrď, v 5. minúte Dyba svojím druhým gólom zvyšoval na 3:0. Hostia pridali, znížili na 3:2 a Meluš chytil sedmičku Vallovi. Za stavu 3:3 brankár hostí chytil tretiu sedmičku Dybovi a v 10. minúte Topoľčany viedli 3:4. Až štvrtá sedmička MŠK z ruky M. Kozáka skončila v sieti a po góle J. Kozáka vyrovnal Klačanský zo sedmičky na 5:5. Bystričania zabrali a po dvoch góloch Dybu a jedného Adamčíka viedli 8:5. Súperovi pomohla presilovka a v 19. minúte bolo 8:8. Domáci ešte dvakrát viedli o gól, no po stratách lopty hostia otočili na 10:11. Oddychový čas zverencom Straku pomohol a v 27. minúte vyhrávali 14:12. Drápal vyrazil Klačanskému sedmičku, ale ten loptu vrátil do siete – 14:13. Posledné slovo mal v prvej časti Vallo – 15:13. Po prestávke sa rozdiel nemenil (17:15), keď M. kozák premenil dve sedmičky. Zvýšiť mohli MŠK pri vylúčení Polakoviča, ale súper dokázal skórovať. Hráči Pov. Bystrice sa čoraz horšie presadzovali stredom proti tvrdej obrane a Meluš si pripisoval ďalšie úspešné zákroky. Keď k tomu pribudli nepresné prihrávky, straty lopty a nedôrazná obrana, hostia začali mať navrch. Za stavu 20:19 Meluš chytil štvrtú sedmičku, ktorú nepremenil dovtedy stopercentný M. Kozák a hostia otočili na 20:21. Firit delovkou vyrovnal na 21:21, ale potom súper odskočil na dvojgólový rozdiel 22:24. Vallo zo sedmičky a Š. Macháč v presilovke vyrovnali na 24:24, ale Topoľčany odpovedali pohodlne dvoma gólmi. Marián Gardian z veľkej diaľky zaskočil Meluša – 25:26, no namiesto vyrovnania nepresne hrajúci domáci znova dvakrát inkasovali a bolo rozhodnuté. V závere ešte každý tím dal po góle a hostia sa tešili z cennej výhry, ktorá ich udržala na druhej priečke.
Rozhodovali Baďura – Ondogrecula, pokutové hody: 8/4 – 5/4, vylúčenia 5 – 5, 950 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik – Pupík 2, Valent 3, Klačanský 7/4, Michalka, Polakovič, Ivanytsia 3, M. Briatka 2, Greguš, Cigáň, Hlinka, Jadroň, Slaninka 4, Ďurček, Kucharik 8, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Do Považskej Bystrice sme cestovali s vedomím, že ak si chceme udržať 2. miesto v tabuľke, musíme vyhrať. Tomu sme podriadili celotýždňovú prípravu, najmä zapracovaním hráčov do obrany za obrancov, ktorí sú dlhodobo zranení. Začiatok zápasu bol pre nás nepriaznivý, súper hádzal tri sedemmetrové hody. Spoľahlivý Meluš v bránke nás podržal tým, že zlikvidoval všetky. Naše dva prvé útoky skončili na tyči bránky súpera. Pov. Bystrica si udržiavala dvoj až trojgólový náskok až do 40. minúty, kedy sa nám podarilo vyrovnať na 20:20 a od tohto momentu sme boli vo vedení a zápas sme dotiahli do víťazného konca. K víťazstvu nám pomohlo aj striedanie doliečených hráčov v rozhodujúcich momentoch. Zápas sme vyhrali hlavne tým, že každý hráč, ktorý nastúpil na zápas, sa snažil podať maximálne zodpovedný výkon. Chcem poďakovať chlapcom za prís-tup a nasadenie v zápase. Taktiež ďakujem fanklubu a divákom, ktorí cestovali a povzbudzovali nás v Považskej Bystrici.
Ostatné výsledky: Prešov – Šaľa 40:15, Hlohovec – N. Zámky 40:14.
1. Prešov 23 23 0 0 920:549 46
2. Topoľčany 23 18 0 5 738:619 36
3. Hlohovec 23 17 0 6 734:571 34
4. Pov. Bystrica 23 14 0 9 694:651 28
5. Šaľa 23 11 0 12 592:638 22
6. N. Zámky 23 7 2 14 621:753 16
Ďalší program: 14. 3. (sobota) o 18.00 h: Šaľa – Topoľčany.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 286

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

19 h
Skríningové testovanie prebehlo aj priamo v spoločnosti ZKW vo štvrtok a v piatok.

Už v období jesene sa spoločnosť dostala do situácie, kedy hľadala možnosti, ako rýchlo nahradiť počas pracovnej neschopnosti zamestnancov, ktorí z dôvodu nakazenia sa vírusom alebo karantény nemohli prísť do práce.

6 h
Keď za Mýtnu Novú Ves nastúpil aj Ľubomír Moravčík

Derby susedov ukončila inzultácia

Ľubomír Moravčík v jednom zápase nastúpil aj v drese Mýtnej Novej Vsi.

Zápas o čelo V. ligy Západ v máji v roku 2006 medzi Mýtnou Novou Vsou a Solčanmi sa nedohral. Článok, ktorý okrem MY Topoľčianskych novín – Dnešok bol v tej dobe uverejnený aj v denníku SME.