Derby v Hlohovci sa skončilo remízou.

Topoľčany obsadia po nadstavbovej časti tretie miesto.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

O 1. – 6. MIESTO

Hlohovec – Topoľčany 27:27 (15:13)
V úvode zápasu sa Topoľčany rýchlo ujali vedenia 1:3. Výborný výkon na začiatku zápasu predviedol brankár Patrik Králik. Aj preto v 10. minúte po góle Ivanytsiu viedli Topoľčany už 2:6, v 15. minúte 5:9, či 6:10. V 18. minúte po oddychovom čase poslal Kucharik hostí pri vlastnom oslabení už do päťgólového vedenia – 6:11. Hostia ale potom dlhých päť minút neskórovali a domáci znížili na 9:11. Síce ešte Ivanytsia upravil na 9:12, domáci počas oslabenia strelili dva góly a začínalo sa odznova – 12:12. Pupík pri presilovke vrátil vedenie hosťom – 12:13, ale Hlohovec počas vylúčenia Polakoviča otočil na polčasových 15:13 a to ešte dva dobré zákroky predviedol brankár Javorček. Po zmene strán šli domáci do vedenia 16:13, ale po dvoch výborných zákrokov Javorčeka znížilo Agro na 16:15. V 37. minúte Kucharik po rýchlom brejku vyrovnal na 17:17. Následne M. Briatka poslal hostí do vedenia 17:18. V 44. minúte po pokutovom hode viedli opäť domáci – 20:19. O minútu zvýšil Guzy na 22:20 a v 48. minúte Ďuriš po brejku upravil už na 24:21. Domáci si v záverečných desiatich minútach držali trojgólový náskok. Až v 59. minúte po góloch Ivanytsiu a Kucharika znížili hostia na 27:26. V poslednej minúte skvelý Javorček zneškodnil šancu hostí a M. Briatka z protiútoku vyrovnal na 27:27. Topoľčany síce posledný útok Hlohovca ubránili, ale v útoku, napriek oddychovému času, im zostali iba dve sekundy, čo na víťazný gól bolo príliš málo. Hlohovec tak v nadstavbovej časti obsadil konečné druhé miesto, Topoľčany tretie.
Rozhodovali Mandák – Rudinský, vylúčenia 5 – 6, pokutové hody: 6/6 – 4/3, 1500 divákov. HK AGRO: P. Králik, Javorček, Meluš – Pupik 4, Valent 1, Klačanský 3/1, Polakovič 5/2, Ivanytsia 4, M. Briatka 2, Greguš, Cigáň 1, Hlinka, Jadroň, Slaninka 1, Ďurček, Kucharik 6, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Do tohto zápasu sme išli s túžbou vyhrať a vrátiť sa na druhé miesto v tabuľke. Škoda, že sa nám to nepodarilo. Boli sme k tomu veľmi blízko. Zápas sme začali koncentrovane, veľký dobrý výkon mladého brankára Paťa Králika, podporený spoľahlivou obranou a následne premieňaním gólových šancí, nedali sme vyniknúť brankárovi domácich a do 20. minúty sme vyhrávali o päť gólov. Súper prestriedal brankára a Olejárovi v bránke Hlohovca sa začalo dariť, čím domáci zmazali náskok a dostali sa do polčasového vedenia 15:13. Aj v našom mužstve došlo k prestriedaniu brankárov. Mladý Javorček svojim výborným výkonom podržal družstvo a hoci v 50. minúte sme prehrávali o tri góly, podarilo sa nám tento zápas dotiahnuť do remízového konca. Nebyť niektorých sporných rozhodnutí, verím, že by sme sa boli tešili z dvoch bodov.
Ostatné výsledky: Šaľa – Pov. Bystrica 25:24, Šaľa – N. Zámky 35:30.
1. Prešov 26 25 1 0 1036:639 51
2. Hlohovec 27 19 2 6 857:675 40
3. Topoľčany 27 19 1 7 868:745 39
4. Pov. Bystrica 26 15 0 11 773:729 30
5. Šaľa 27 14 0 13 713:757 28
6. N. Zámky 27 7 2 18 736:920 16
Ďalší program: 4. 4. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – Pov. Bystrica.