Hádzanári v domácom zápase porazili Pov. Bystricu.

Hádzanári doma vyhrali po zlepšenom výkone v druhom polčase.(Zdroj: JARO ŠUPA)

O 1. – 6. MIESTO

Topoľčany – Pov. Bystrica 37:32 (17:16)
V poslednom zápase nadstavbovej časti si už ani jedno mužstvo nemohlo v tabuľke svoje postavenie vylepšiť a v prvom polčase sa hrala iba priemerná hádzaná. Topoľčany sa po góle Polakoviča a premenenej sedmičke Klačanského ujali vedenia 2:0. Hostia ale rýchlo J. Kozákom a M. Kozákom vyrovnali na 2:2 a následne sa zranil Ivanytsia, ktorý zle dopadol a do zápasu viac nezasiahol. Topoľčany Klačanským zahodili sedmičku, ale Valent strelil opäť vedúci gól Agra – 3:2. Topoľčany viedli o gól až do 12. minúty, kedy Klačanský upravil na 7:5. Hostia ale v priebehu pár sekúnd vyrovnali, aby Topoľčany následne opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov – 9:7. Za tohto stavu sa na palubovku dostal po dlhšom zranený aj Erik Žilinčík. Hostia aj po druhýkrát vyrovnali na 9:9 a Drápal chytil sedmičku aj Polakovičovi. Na 10:9 zvyšoval v 18. minúte Cigáň, ale húževnatý súper Dybom v 21. minúte prvýkrát viedol – 12:13. Po tomto góle nasledoval oddychový čas Topoľčian a Agro rýchlo po góloch Polakoviča, Valenta i Cigáňa otočilo na 15:13. Po tretej chytenej sedmičke Drápala, tentokrát neskóroval Cigáň, Dyba vyrovnal na 16:16. V posledných sekundách prvého polčasu ešte Klačanský upravil na 17:16. Po zmene strán už nastúpili Topoľčany s väčšou chuťou a lepšou obranou. Výborný výkon opäť podal mladý brankár Patrik Králik a Topoľčany zlepšili aj obranu. V 33. minúte M. Briatka upravil na 20:17. Hostia ešte raz zabojovali, znížili na 20:19, ale v 38. minúte po rýchlych góloch M. Briatku a dvoch Cigáňa bol stav už 24:19. Topoľčany v týchto momentoch dominovali v zápase, zvyšovali vedenie a hosťom nepomohol ani oddychový čas. V 45. minúte viedli domáci 29:22 a Drápal v hosťujúcej bránke prenechal miesto Bielovi. O dve minúty upravil Polakovič už na 30:22 a za tohto stavu sa na palubovku dostali aj mladí hráči Topoľčian z lavičky. M. Kozák ešte zdramatizoval zápas gólom na 31:27, ale dva rýchle góly vrátili domácim pohodlne šesťgólové vedenie 33:27. V závere sa do topoľčianskej bránky postavil aj druhý mladý brankár Marek Javorček a Topoľčany už pohodlne dotiahli zápas do víťazného konca 37:32.
Rozhodovali Dvorský – Karlubík, vylúčenia 3 – 6 na dve minúty, ČK: 42. Š. Macháč (Pov. Bystrica) za tri vylúčenia, pokutové hody: 5/2 – 0, 430 divákov. HK AGRO: P. Králik, Javorček – Valent 3, Klačanský 4/1, Polakovič 4, Ivanytsia, M. Briatka 3, Greguš 2, Cigáň 7, Jadroň 2, Oršula, Slaninka 2, Ďurček 1, Žilinčík 6/1, Kucharik 3, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Som spokojný, že posledný zápas nadstavbovej časti sme zvládli a doviedli sme stretnutie do víťazného konca. Nebolo jednoduché motivovať hráčov, keď sme vedeli, že už je poradie určené, ale na druhej strane sme chceli v domácom prostredí tento zápas vyhrať. Nastúpili sme bez zraneného Meluša, dlhodobo zraneného Siváka, ku ktorým sa pridal Pupík. Na druhej strane som rád, že po dlhodobom zranení nastúpil Žilinčík. V prvom polčase sa nám podarilo viackrát odpútať na rozdiel dvoch gólov, ale súperovi sa podarilo tieto náskoky zmazať. Od 22. minúty sme sa dostali do vedenia. V druhom polčase v 40. minúte sme už vyhrávali 26:20 a do hry sa zapojili všetci hráči. V bránke domácich podržal spoľahlivý mladý Patrik Králik.
Ostatné výsledky: Pov. Bystrica – Prešov 27:29, Nové Zámky – Hlohovec 29:35, Šaľa – Prešov 32:44.
1. Prešov 28 27 1 0 1109:698 55
2. Hlohovec 28 20 2 6 892:704 42
3. Topoľčany 28 20 1 7 905:777 41
4. Pov. Bystrica 28 15 0 13 832:795 30
5. Šaľa 28 14 0 14 745:801 28
6. N. Zámky 28 7 2 19 765:955 16
Ďalší program: 11. 4. (sobota) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany (semifinálové play-off, hrá sa na tri víťazné zápasy).