Agro doma zdolalo Hlohovec o tri góly

Stav semifinálovej série je vyrovnaný - 1:1.

Zatiaľ stále platí môj dom – môj hrad, zmení sa niečo v stredu v Hlohovci?Zatiaľ stále platí môj dom – môj hrad, zmení sa niečo v stredu v Hlohovci? (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Hlohovec 28:25 (13:13) - stav série 1:1.
Domáci, už aj s Melušom v bránke, mali výborný vstup do zápasu a už v 3. minúte vyhrávali 2:0. Síce hostia znížili na 2:1 i 3:2, v 10. minúte po góle M. Briatku vyhrávalo Agro už 6:3. Topoľčany si držali náskok do 18. minúty, kedy bol stav 9:6, no hostia bojovným výkonom a zlepšenou obranou vyrovnali po sedmičke Zaťka na 9:9. V 26. minúte Laho poslal hostí aj do vedenia 10:11 a následne Ďuriš zvýšil už na 10:12. Topoľčany vyrovnali na 12:12 a Slaninka v záverečných sekundách prvého polčasu aj na 13:13.V druhom polčase sa domáci ujali vedenia 14:13, aby hostia následne otočili na 14:15. V 36. minúte M. Briatka zahadzuje sedmičku za stavu 16:16, ale Polakovič v oslabení posiela domácich opäť do vedenia – 17:16. Hlohovec Ďurišom vyrovnal a následne hrali hostia takmer minútovú presilovku šiestich proti štyrom. Topoľčany si v oslabení počínali výborne, strelili gól a v plnej sile upravil Pupik na 19:17. Vzápätí sa z trháku presadil Žilinčík a Topoľčany viedli už 20:17. Až v 46. minúte Ivanov znížil na 20:18, ale po skvelých zákrokoch Meluša si Topoľčany držali dvoj až trojgólový náskok. V 50. minúte ale po viacerých nepresnostiach na oboch stranách znížil Laho už iba na rozdiel jedného gólu – 22:21. Hostia v týchto chvíľach hrali na vysunutú obranu a Topoľčany sa ťažšie presadzovali. Po oddychovom čase ale domáci Valentom upravili na 23:21 a v 56. minúte Žilinčík zo sedmičky zvýšil na 24:22. Topoľčany si držali tesný náskok až do záverečného hvizdu rozhodcov. Hosťom v závere vabank nevyšiel a domáci tak v zápase zaslúžene triumfovali, čím vyrovnali stav série na 1:1. V poradí tretí zápas bude na programe v stredu v Hlohovci.

Rozhodovali Baďura – Ondogrecula, vylúčenia 7 – 6, pokutové hody: 6/4 – 8/4, 720 divákov. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – Pupik 2, Valent 3, Sivák, Klačanský 1, Polakovič 3/2, Ivanytsia, M. Briatka 4, Greguš, Cigáň 2/1, Jadroň, Slaninka 4, Žilinčík 4/1, Kucharik 5, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Som rád, že sme vyrovnali stav série na 1:1. Minulú sobotu po zlom vstupe do zápasu v Hlohovci, malo tentokrát lepší začiatok naše mužstvo. V 10. minúte sme vyhrávali 6:3, v 15. minúte 8:4, ale tento stav sme neudržali a polčas skončil 13:13.V druhom polčase v 40. minúte sme zvýšili náskok na tri góly a od tohto momentu sme boli stále vo vedení. Hoci súper viackrát znížil na rozdiel jedného gólu, zápas sme doviedli do úspešného konca. Chcem poďakovať hráčom za predvedený bojovný výkon podporený v bránke spoľahlivým Melušom a hnaní výbornou športovou atmosférou počas celého zápasu. Už viackrát som sa vyjadril, že všetko je to o prístupe hráčov. Stále sa nám striedajú slabšie výkony s dobrými, predsa za týždeň sme sa nenaučili hrať hádzanú a ani sme nenabrali kondíciu.
Druhý semifinálový zápas: Pov. Bystrica – Prešov 30:29 – stav série 1:1.
Ďalší program: 22. 4. (streda) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany.