Ak pôjde iba o čiastkové riešenie, bude sa možno uvažovať aj o odstúpení z projektu.
TOPOĽČANY. Tento rok by sa mala začať rekonštrukcia futbalového štadióna, no vedenie mesta zatiaľ nevie, ako bude realizácia celého projektu prebiehať. „Rokovania sú veľmi ťažké (...) a zaoberajú sa najmä časťou pod tribúnami, teda šatňami a ďalšími priestormi, ktoré majú spĺňať podmienky UEFA dve hviezdičky. O tom, ako majú vyzerať tribúny sme však zatiaľ nedostali žiadne stanovisko,“ informoval primátor mesta Peter Baláž s tým, že mesto napísalo list Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) so žiadosťou o zaslanie podkladov, čo bude predmetom ich dodávky. „Potrebujeme to vedieť na to, aby sme vedeli, ako pokračovať v prípravných prácach,“ dodal primátor.
Zväz vraj do 20. mája požaduje od mesta zaslanie záväzného stanoviska, že bude na projekte pokračovať. Primátor však zatiaľ neplánuje stanovisko posielať, keďže mesto nemá všetky potrebné informácie o projekte. „V prípade, že dostanem podklady, na základe ktorých sa bude dať rozhodovať, chcem zvolať mimoriadne zastupiteľstvo,“ povedal Baláž.
Poslanec Peter Žembera pripustil, že ak by investícia futbalového zväzu mala byť iba čiastkovým riešením, bude vedenie mesta musieť uvažovať nad tým, či bude vlastne projekt prospešný pre Topoľčany.
Štát by mal prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu (SFZ) podporiť rekonštrukciu topoľčianskeho štadióna sumou 750-tisíc eur a mesto Topoľčany sa bude podieľať 40 percentami nákladov, čo je 500-tisíc eur.