Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Šoumen Meluš čaroval

V stredu sa odohral štvrtý semifinálový play-off zápas v hádzanej mužov. Ako sa darilo topoľčianskemu Agru?

Brankár Michal Meluš vychytal stredajší zápas a o finalistovi sa tak rozhodne v sobotu v Hlohovci.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany - Hlohovec 29:22 (16:6)
Agro vyrovnalo stav semifinálovej série na 2:2, o finalistovi sa rozhodne v sobotu 9. mája v Hlohovci od 18.00 hod.
Domáci hádzanári pred zaplnenou a búrlivou diváckou kulisou začali zápas ako zo sna. V 9. minúte zvyšoval Pupik už na 6:0, keď predtým brankár Meluš vychytal osem útokov hostí a dokonca zneškodnil aj sedmičku. Hlohovec sa po prvýkrát v zápase presadil až v 11. minúte, kedy Laho premenil sedmičku a znížil na 6:1. Hostia pridali aj druhý gól, aby následne domácu bránu opäť uzamkol Meluš a Topoľčany do 20. minúty upravili až na 12:2. Hostia vystriedali brankára, začali hrať na vysunú obranu, ale famózny Meluš v topoľčianskej bránke držal hosťujúcich strelcov na dištanc. Aj preto Topoľčany vyhrali prvý polčas celkom jednoznačne 16:6. Po zmene strán hostia rýchlo Zaťkom a Dudášom znížili na 16:8, ale Topoľčany sa opäť dostali do desaťgólového vedenia - 18:8. Hostia ešte potom dokázali viackrát stiahnuť náskok domácich na rozdiel ôsmich gólov, ale Topoľčany im viac nedovolili. Kuriozitou bola 43. minúta, kedy za stavu 20:12 sa v hale vyplo niekoľko svetiel a hra bola na niekoľko minút prerušená, pokiaľ sa opäť v hale nerozsvietili všetky svetlá. Ani to však nezastavilo rozbehnutých domácich hráčov. V 52. minúte bol stav 25:15 pre domácich a to už domáci tréner dal príležitosť mladým hráčom z lavičky. Do bránky sa postavil Javorček, ktorý si na konto pripísal niekoľko úspešných zákrokov, vpredu sa presadili aj mladíci. A tak Topoľčany dotiahli zápas do jasného a víťazného konca - 29:22.
O postupujúcom do finále sa rozhodne v sobotu v Hlohovci, kde sa bude hrať od 18.00 hod. Druhá semifinálová séria je už ukončená, Prešov v stredu vyhral v Pov. Bystrici 31:27 (celú sériu 3:1 na zápasy) a podľa očakávania postúpil do finále.
Rozhodovali Baďura - Ondogrecula, vylúčenia: 8 - 4 na dve minúty, ČK: 35. Žilinčík (HK Agro) za tri vylúčenia, pokutové hody: 3/2 - 7/2, 640 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček, P. Králik - Pupik 7, Valent 2, Sivák, Klačanský 3, Michalka 2/1, Polakovič 1, Ivanytsia, M. Briatka 1, Greguš, Jadroň 2, Slaninka 5, Žilinčík 2/1, Kucharik 4, tréner D. Jakubička.

Michal Meluš (brankár Topoľčian a strojca stredajšieho víťazstva): „Chceli sme v domácom zápase vyhrať, aby sme v sobotu cestovali na piaty rozhodujúci zápas do Hlohovca. Od začiatku stretnutia sme hrali veľmi koncentrovane a navyše sme mali svoj deň. Stále platí môj dom - môj hrad a v sobotu to ideme do Hlohovca prelomiť v náš prospech. Doma sa hrá určite lepšie ako vonku a v tomto zápase nám navyše aj všetko vychádzalo. Súper z Hlohovca mi prišiel nejaký nemastný - neslaný , čím sme vyrovnali stav série na 2:2. Želal som si, aby sa rozhodlo v poslednom piatom zápase, pretože oba celky sú veľmi kvalitné a vyrovnané. Kožu určite lacno nepredáme a v sobotu ideme do Hlohovca zopakovať minuloročný úspech!“