Futbalisti hostili rezervu Dunajskej Stredy

Topoľčianski mladí kanonieri opäť gólovo mlčali. Ako sa skončil domáci zápas?

Hostia si odviezli všetky tri body.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1)
Domáci futbalisti na štvrtkový zápas nastúpili len v oklieštenej zostave, keď im chýbali pre zranenia až šiesti hráči a do základnej zostavy i lavičku sa tak dostali hráči z dorastu. Napriek tomu už v 4. minúte mohol otvoriť skóre Rybanský, ktorý si obhodil aj brankára, ale z ťažkého uhla trafil len do tyčky. Postupne hostia preberali iniciatívu, ale domáca obrana bola pozorná. V 29. minúte hostia rýchlo zakombinovali, v malom vápne sa najlepšie zorientoval Ujlaky a strelou povedľa Uhlára otvoril skóre – 0:1. Už o štyri minúty mohlo byť vyrovnané, Baláž zahral roh na krátko, Sipos nacentroval do šestnástky, ale hlavička Rusinka šla nad. V 39. minúte sa veľkej chyby dopustil brankár hostí, ktorému vypadla lopta z rúk, ale dorastenec Kaman zareagoval neskoro a hosťujúci brankár svoju chybu napravil. O dve minúty Kaman v dobrej pozícii rozvlnil len bočnú sieť hosťujúcej bránky. V 44. minúte mohol zvýšiť vedenie hostí Bíró, ale mieril len tesne nad. V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Hostia v 58. minúte Fedorom nebezpečne vystrelili, ale strela len tesne minula domácu bránku. V 63. minúte na druhej strane Kaman uvoľňoval Rybanského, skvele ale zasiahol hosťujúci obranca Krišto. Potom hostia umnou hrou a aj dlhým rozohrávaním už tri body ubránili, keď sa do šance nedostalo už ani jedno z mužstiev.
Gól: 29. E. Ujlaky. R Gádoši, ŽK: Švajlen, 150. MFK: Uhlár – Sipos (84. Uhrovský), Rusinko, Remeň – Poluch, Švajlen, Rybanský, Baláž, Buček (64. Chrenko) – Kutiš, Kaman (79. T. Galbavý), tréner M. Caránek. DAC: Izsmán – Varga, Kwin Amban, Šnirc, Bíró (85. Hrazdílek), Ujlaky, Krišto, Zvoncsár (68. Bódis), Belkovics, Fedor (89. Bence Pál), Kálmán, tŕener B. Borbély.