Finálový sen sa rozplynul

Konečný stav série je 3:2 pre Hlohovec, Topoľčany budú hrať o konečné tretie miesto proti Považanom.

Topoľčany sa v Hlohovci mohli oprieť aj o výbornú divácku kulisu. Napokon sa ale z postupu tešil domáci Hlohovec.Topoľčany sa v Hlohovci mohli oprieť aj o výbornú divácku kulisu. Napokon sa ale z postupu tešil domáci Hlohovec. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Hlohovec – Topoľčany 29:23 (14:9)
Na posledný zápas do Hlohovca sa vybrala aj početná skupina topoľčianskych fanúšikov, ktorá sa postarala o výbornú atmosféru. Topoľčany sa v 1. minúte po premenenej sedmičke Klačanského ujali vedenia 0:1, ale domáci najmä zásluhou Laha, ktorý dal prvé štyri góly domácich, sa dostali do tesného vedenia 4:3. Topoľčany držali krok proti domácim do 15. minúty, kedy Ďuriš zvýšil na 7:5. Domácich v úvode ako aj v ďalšom priebehu držal výborný brankár Žernovič a Topoľčany naopak zaostávali v obrannej činnosti a smerom dopredu zahodili až príliš veľa vyložených šancí. Domáci Hlohovec tak postupne navyšoval vedenie, v 20. minúte po sedmičke Laha vyhrával Hlohovec už 10:6. Domácim v závere prvého polčasu vychádzalo absolútne všetko, hostia sa strelecky trápili. Aj preto Hlohovec prvý polčas doviedol do víťazného konca 14:9. Po zmene strán strelili domáci dva rýchle góly a bolo už 16:9: Tri góly Ivanytsiu v rade znamenali zníženie na 16:12, ale to bolo z topoľčianskej strany všetko. Domáci zvýšili na 18:12, v 39. minúte po akcii Ďuriša bol stav 20:14. Topoľčancom nepomohol ani oddychový čas a v 47. minúte upravil Dudáš na desaťgólový rozdiel - 27:17. Od tohto momentu sa zápas už iba dohrával, niekoľko dobrých zákrokov opäť vytiahol Žernovič, no Topoľčany zaostali za očakávaným z domáceho stredajšieho zápasu. Domáci si tak po výhre 29:23 vybojovali právo účasti vo finále, pre minuloročného vicemajstra z Topoľčian tak zostane iba boj o konečné tretie miesto proti nevyspytateľnej Považskej Bystrice. Topoľčany v Hlohovci doplatili na nepremieňanie vyložených šancí, a to ich v konečnom účtovaní stálo postup do finále.
Rozhodovali Mandák – Rudinský, vylúčenia 7 – 7, pokutové hody: 5/5 – 10/6, 1400 divákov. HK AGRO: Meluš, Javorček – Pupik 2, J. Briatka, Valent, Sivák, Klačanský 2/1, Michalka 1/1, M. Briatka, Ivanytsia 8, Kucharik 4, Žilinčík 3/2, Polakovič 3/2, Greguš, Jadroň, Slaninka, tréner D. Jakubička.

Dezider Jakubička (tréner): Čo povedať k takémuto zápasu. Mrzí ma, že nedokážeme zopakovať dobré výkony v dvoch zápasoch po sebe. Nemôžem vyčítať hráčom, že nebojovali, ale niekedy je to málo. Ak chceme byť úspešní, musíme vyložené šance premeniť. Teraz je potrebné skonsolidovať a pripraviť sa na zápasy o tretie miesto, ktoré začíname už túto stredu v domácom prostredí.
Ďalší program - zápasy o 3. miesto: 13. 5. (streda) o 18.00 h.: Topoľčany - Pov. Bystrica, 16. 5. (sobota) o 18.00 h: Pov. Bystrica - Topoľčany.