Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

Pólistky raz vyhrali

Koncom apríla sa uskutočnilo tretie kolo 1. ligy žien vo vodnom póle. Topoľčany si v domácom bazéne postupne zmerali sily s Modrými Dračicami z Košíc a so Sláviou UK Bratislava.

ŠKP Modrí Draci Košice – Pirana SC Topoľčany 11:7 (3:1, 4:2, 3:1, 1:3)
Najviac gólov: Kudlačiková, Jančeková a Laciková po 2.
V úvodnom zápase tretieho kola si Pirane zmerali sily s Dračicami z Košíc. Skóre zápasu otvorili Košice. Topoľčany dokázali odpovedať na 1:1, avšak prvú štvrtinu vyhrali Košice. V druhej štvrtine boli opäť úspešnejšie Košice, keď domácim hráčkam odskočili až na 6:1. Následne začal súboj a dobiehanie súpera. Postupným premieňaním šancí sa Pirane aj priblížili ku Košiciam, ktoré však dokázali odpovedať. V poslednej časti strelili dračice len jeden gól a Topoľčany 3, čím sa výsledok už len skorigoval na konečných 11:7. Zápas sa odohral vo vysokom tempe, kde Pirane doplatili na nepremenené šance.
Slovo trénera Mareka Gálisa: Podľa očakávania to bol veľmi kvalitný a vyrovnaný zápas, v ktorom sme ťahali za kratší koniec. Som rád, že po minulej „ľahkej“ sezóne dostávame do tela a musíme sa na jednotlivé zápasy kvalitne pripravovať a nemáme istý výsledok. Mne osobne a aj babám to dáva veľa skúseností, avšak všetci by sme boli radšej, ak by sme uspeli. Bohužiaľ sme nepremenili veľa príležitostí, čo súperovi zahralo do karát.
Slávia UK Bratislava – Pirana SC Topoľčany 4:5 (0:1, 0:3, 2:1, 2:0)
Najviac gólov: Kudláčiková 2
Topoľčany otvorili skóre zápasu v druhej minúte. Stav počas prvej štvrtiny po tomto góle zostal nezmenený a prvá časť zápasu skončila tým najtesnejším výsledkom 1:0. V druhej štvrtine odskočili Pirane na 4:0. V polovici zápasu sa však bratislavské Sovy začali preberať, zmobilizovali sa a v 19. minúte vsietili svoj prvý gól. Po tretej štvrtine svietil na tabuli stav 2:5. Bratislavské pólistky sa v štvrtej štvrtine dotiahli na Topoľčany na rozdiel gólu 4:5. Čo však bol už konečný výsledok zápasu.
Slovo trénera Mareka Gálisa: Zápas proti Bratislave sme rozohrali veľmi dobre, obrana fungovala, ako mala. V tretej časti hry sme „tlačili“ loptu do centra, ale nič nám tam nevychádzalo a streľba zozadu bola málo efektívna. Prihrávky sme si vždy položili na vodu a súperovým napádaním sme strácali na istote. Do budúcnosti budeme musieť popracovať na tom, aby sme premenili väčšie množstvo príležitostí a zlepšiť efektivitu zakončovania. S koncom zápasu som nebol až taký spokojný ako som si predstavoval, ale som rád, že sme udržali body doma aspoň z tohto zápasu...

8. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  9. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  2. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  3. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  4. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  5. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  6. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur 4 984

V Žiline zastavili mladého muža z okresu Topoľčany. Prekročil rýchlosť a nafúkal 1,31 promile.

51m

V špeciálnom pravidelnom piatkovom vydaní prinášame rubriku Hobby-šport. V dnešnej časti sme sa spolu so športovým obchodom Intersport zamerali na tému detské odrážadlá.

5 h
Marek Kováčech (vpravo) po zápase v rakúskej lige. Vľavo je ďalší bývalý hráč Topoľčian - Ľubomír Jadroň.

V Rakúsku sa mu páči, zmluvu už predlžil o ďalší rok.