Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Bronz je blízko

Hádzanári majú za sebou už aj druhý zápas o 3. miesto. Ako hrali na Považí?

Topoľčany vyhrali aj na palubovke súpera, hoci úvod im nevyšiel.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Pov. Bystrica – Topoľčany 25:27 (14:14)
Topoľčany vedú už 2:0 v sérii, v stredu môžu Topoľčany rozhodnúť o bronzových medailách.
Považania aj bez zraneného J. Kozáka mali výborný vstup do zápasu. Polakovič znížil na 2:1, ale do 6. minúte to bola jediná strela na domácu bránu. Pov. Bystrica výborne bránila, v útoku spoľahlivo premieňala šance a v 8. minúte bol stav 6:1. Potom prišli tradičné domáce chyby v útoku, čo súper trestal z protiútokov a v 13. minúte bol stav 6:5. Keď Pupík zbrklo zahodil, zabudnutý Adamčík zvyšoval na 7:5. Od stavu 7:6 sa v domácej bráne zaskvel Drápal, ktorý zmaril šesť striel Topoľčian a MŠK získali opäť sľubný náskok 11:7, keď po góle Š. Macháča bol naviac za faul vylúčený Polakovič. O niekoľko sekúnd po nešetrnom zákroku Briatku mali domáci výhodu presilovky 6:4 a súpera mohli položiť na lopatky. Namiesto toho opäť začali hrať zložito, poľavili v obrane a hostia to využili. Strieľali gól za gólom a v 26. minúte prvýkrát vyrovnali na 11:11. V závere prvého dejstva domáci ešte dvakrát tesne viedli, ale po góle Polakoviča hostia prvýkrát viedli 13:14. Posledné slovo mal Marián Gardian a polčas skončil 14:14. Druhý polčas začali hostia gólom na 14:15, no keď Drápal zneškodnil náskok Ivanitsiu, potom mu pomohlo brvno a Polakovič minul, po góloch Valla, M. Kozáka a Adamčíka bolo 17:15. Hostia boli bojovnejší, čo na domácich platilo a v 42. minúte otočili stav na 18:20. Aj keď v domácej bráne začal robiť divy Biel, v 50. minúte spoľahlivý M. Kozák zo štvrtej sedmičky vyrovnal na 21:21. Hostia potom zvýšili na 22:24, keď Bystričania zbrklo zakončili niekoľko šancí. Tri minúty pred koncom za stavu 23:26 sa zdalo byť rozhodnuté, no Vallo a Cifra v úvode 60. min znížili na 25:26. Hostia držali loptu v útoku a definitívu výhru dal odchovanec MŠK Žilinčík – 25:27. Šance Pov. Bystrice na zisk bronzu výrazne klesli, ale za to si môžu hráči sami, pretože napriek výraznému vedeniu súperovi doslova ponúkli druhé víťazstvo.
Rozhodovali Karlubík – Dvorský, vylúčenia 3 – 5, pokutové hody: 4/4 – 1/1, 600. HK AGRO: Meluš, P. Králik, Javorček – Pupík 3, Valent, Klačanský 4, Michalka, Polakovič 7, Ivanytsia, M. Briatka 1, Greguš, Jadroň 1/1, Slaninka 3, Ďurček, Žilinčík 1, Kucharik 7.

Dezider Jakubička (tréner): Pred zápasom sme si povedali, že treba nastúpiť koncentrovane a urobiť si náskok už v úvodným minútach. Opak bol pravdou, kedy domáci vyhrávali už v 8. minúte 6:1. Po oddychovom čase sme sa opäť vrátili do zápasu a šnúrou štyroch gólov sa nám podarilo znížiť na 6:5 a polčasových 14:14. Druhý polčas sme sa striedali vo vedení. Zlom nastal v 43. minúte, kedy sme odskočili na dva góly, čo bol rozhodujúci moment. Víťazstvom v Považskej Bystrici sme upravili stav zápasov na 2:0. Aj v tomto zápase nás fanklub prišiel povzbudiť a pomohol nám k dosiahnutiu víťazstva.
Finále: Prešov – Hlohovec 40:25, Hlohovec – Prešov 22:31. Prešov vedie už 2:0 v sérii.
Ďalší program – o 3. miesto: 20. 5. (streda) o 18.00 h: Topoľčany – Pov. Bystrica.