Konečne sa strelci prebrali

Futbalisti Topoľčian privítali Levice. Koľko gólov strelili?

Doma vyhrali rozdielom triedy.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Topoľčany – Levice 4:0 (1:0)
Domáci chceli odčiniť posledné výkony a začali aktívne. Po strelách Baláža a Polucha prišla 11. minúta a Kutiš nastrelil tyč. V 18. minúte mal šancu Baláž, ale tú vychytal brankár hostí. O dve minúty letela prízemná strela Levičanov tesne vedľa tyče. Zlomový moment nastal v 34. minúte, keď bol veľmi prísne vylúčený Švajlen a domáci hrali od tohto momentu v početnom oslabení. Paradoxne sa od tohto momentu dostávali viac do šancí, nakoľko hostia vycítili šancu a tlačili sa dopredu vo väčšom počte hráčov. V 42. minúte sa Chrenkov center z ľavej strany dostal až ku Kutišovi a ten prepálil brankára hostí. Začiatok druhého polčasu opäť vyšiel Topoľčanom, keď v protiútoku našiel Baláž Polucha, ten sa presadil cez obrancu hostí a medzi nohy Horvátha upravil na 2:0. V 59. minúte išli do brejku aj hostia, Uhlár však zachránil a z následného rohu vyhlavičkovali domáci loptu z bránkovej čiary. V 63. minúte išli domáci do situácie troch na jedného, Baláž však prestrelil. O dve minúty mal šancu opäť Kutiš, brankár hostí vyrazil loptu nohou. V 66. minúte stečovaná strela Remeňa znamenala vedenie 3:0. Ten istý hráč o dve minúty upravil po vysunutí Balážom na konečných 4:0. V 79. minúte mal ešte veľkú šancu Fridrich, ktorý po individuálnej akcii Remeňa hlavičkoval vedľa brány. Posledné slovo v zápase mali hostia, ktorí v závere vyslali dve nebezpečné strely na domácu bránu, Uhlár však bol na mieste. Domáci aj napriek oslabeniu zaslúžene zvíťazili a pripísali si najvyššiu výhru v ročníku. Futbalisti Topoľčian vyhrali po šiestich zápasoch v rade, keď v nich uhrali len dve remízy a štyrikrát prehrali.
Góly: 42. M. Kutiš, 47. M. Poluch, 66. a 68. L. Remeň. R Košťál, ŽK: Švajlen – Turnai, Turčan, Švec, ČK: 34. M. Švajlen (MFK) po druhej ŽK, 100. MFK: Uhlár – Sipos, Poluch (70. Fridrich), Rusňák, Rusinko, Remeň, Kutiš (75. Jakubík), Rybanský (77. Buček), Švajlen, Chrenko, tréner M. Caránek.
Púchov – Borčice 0:1 (0:0), 74. Púček. Komárno – Veľký Meder 0:1 (0:0), 79. Blaho. Vrbové – Gabčíkovo 0:3 (0:2), 11. Gašparík, 35. Velický, 90. Kósa. Led. Rovne – Neded 0:1 (0:0), 47. Hambalek. Nemšová – DAC B/Vrakúň 1:1 (1:1), 18. Ranko – 37. Ujlaky. Palárikovo – Veľké Ludince 2:2 (0:0), 83. Szendrei, 87. Drljača – 48. Janák, 53. Kanyicska. Trnava C/Šúrovce – Nové Zámky 1:0 (1:0), 31. Horváth. Dohrávka: Led. Rovne – Vráble 0:2 (0:0), 56. Šlachta, 70. Bakaľár.
1. Borčice 28 20 5 3 53:14 65 (+23)
2. Veľký Meder 28 18 9 1 50:16 63 (+21)
3. Gabčíkovo 28 14 8 6 54:25 50 (+8)
4. Neded 28 14 7 7 31:24 49 (+7)
5. V. Ludince 28 12 7 9 37:29 43 (+1)
6. Palárikovo 29 11 8 10 33:28 41 (-4)
7. Trnava C 28 11 7 10 42:40 40 (-2)
8. Vráble 28 10 9 9 28:27 39 (-3)