Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Futbalisti hostili Gabčíkovo

Kto sa viac tešil po zápase?

Góly v Topoľčanoch padali iba v prvom polčase.Góly v Topoľčanoch padali iba v prvom polčase. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Gabčíkovo 2:2 (2:2)
Hostia boli lepší po kombinačnej i technickej stránke, domáci sa im ale vyrovnali bojovným nasadením. Gabčíkovo v zápase dominovalo, no skóre mohli otvoriť domáci v 13. minúte po akcii Remeňa so Švajlenom, ale Kutiš slabo zakončil. Hneď na druhej strane lopta poskakovala na hranici jedenástky, Švajlen ju odkopol do bezpečia. V 17. minúte tiesnený Švajlen napálil len tesne vedľa. V 25. minúte P. Balážik vpáde zakončil tesne vedľa domácej bránky. Už o štyri minúty sa skóre menilo, keď loptu potiahol Vrťo, prenechal ju v šestnástke Gašparíkovi a ten prekonal domáceho brankára – 0:1. V 36. minúte zahrávali domáci rohový kop a po hlavičkovom biliarde sa lopta dostala až k Rusinkovi, ktorý vyrovnal na 1:1. Ubehli len dve minúty, kedy po ľavej strane unikol Kutiš a svoj nájazd zakončil nádhernou strelou na 2:1. Hneď po rozohraní sa situácia zopakovala, opäť po ľavej strane unikol Kutiš, ktorý prekonal aj brankára hostí, ale z bránkovej čiary loptu vykopol dobiehajúci Klabník. V 44. minúte prešiel Gašparík cez dvoch obrancov domácich a krížnou strelou nedal šancu domácemu brankárovi – 2:2. Po zmene strán hostia zovreli domácich, Topoľčany sa snažili hrať brejky. V 60. minúte P. Balážik nebezpečne vypálil, spod brvna vytlačil Križma loptu na roh. V 81. minúte Gašparík zprvej napálil len do brankára. O dve minúty Sedlákov pokus Križma vytlačil na brvno a od neho lopta putovala na rohový kop. Obrovskú šancu mal v 90. minúte Antunovič, parádnu strelu spod brvna vytlačil výborný Križma. V zápase si tak súperi body podelili.
Góly: 36. M. Rusinko, 38. M. Kutiš – 29. a 44. M. Gašparík. R Ilon, ŽK: Gašparík, Sedlák, 100. MFK: Križma – Sipos, Rusinko, Rusňák, Poluch – Švajlen, Rybanský, Remeň, Kutiš – Slovák (46. Fridrich), Jakubík (86. Chrenko), tréner M. Caránek.
Vrbové – Neded 1:1 (0:1), 70. Kubica – 18. Kukučka.
Komárno – Borčice 1:7 (0:2), 77. Csonka – 13. a 52. Púček, 17. Le Giang, 56. Luhový (11 m), 82. Mačina, 86. M. Plavšič (11 m), 89. Augustíni.
Púchov – V. Ludince 0:2 (0:2), 9. Cingel, 31. Kosák.
Vráble – Levice 2:0 (1:0), 26. Fogad (vlastný), 59. Hlaváč.
L. Rovne – DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0), 45. Ranuša, 64. Škrapko.
Trnava C/Šúrovce – Veľký Meder 1:1 (1:1), 19. Juhász – 43. Tuschel.
Palárikovo – Nemšová 3:1 (1:0), 39. a 78. Kunovský, 72. Španír – 71. Frimmel.
Nové Zámky mali voľno.
1. Borčice 30 22 5 3 62:15 71 (+26)
2. Veľký Meder 30 19 10 1 58:18 67 (+22)
10. Topoľčany 30 11 6 13 35:45 39 (-6)
11. DAC B/Vrak. 30 10 6 14 33:38 36 (-9)

3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V Topoľčanoch začali s očkovaním

Topoľčianska nemocnica začala s očkovaním svojich zamestnancov. K 15. januáru zaočkovala spolu 320 ľudí – zamestnancov nemocnice a ďalších zdravotníkov z mesta Topoľčany.

Ilustračná fotografia.

Autobusy budú jazdiť ako cez prázdniny

K zmene režimu dochádza na prímestských linkách, ktoré zabezpečuje prevádzka v Topoľčanoch od pondelka 18. januára 2021.

Aké mená si vybrali rodičia pre svoje deti?

K 31.12. 2020 malo mesto Topoľčany 25 196 obyvateľov. V Topoľčanoch sa narodilo 208 detí, aké dostali mená?

Ruská VHL mu nevyšla, sezónu dohrá v Topoľčanoch. Šimun sa pokúsi o tvrdý reštart

„Táto pandémia mi zruinovala sezónu,“ hovorí odchovanec Topoľčian Eduard Šimun.

Eduard Šimun v drese Topoľčian už stihol odohrať tri zápasy, v ktorých strelil i dva góly.