Štvrtok, 16. august, 2018 | Meniny má Leonard

Svetový pohár a Kumade klub

Koľko medailí si doniesli karatisti z Kumade klubu Topoľčany z Čiech?

Úspešní karatisti s maskotom turnaja.(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V českom meste Hradec Králové sa konal 16. ročník prestížneho karate turnaja Grand Prix Hradec Králové – World karate cup 2015.
Na turnaji štartovalo cez 800 pretekárov zo 120 klubov z krajín ako Egypt, Švédsko, Ukrajina, Poľsko, Maďarsko, Litva, Nemecko, Nórsko, Arménsko, Slovensko a domáca Česká republika. Karate klub KUMADE Topoľčany pripravil na turnaj štyri tímy a 7 jednotlivcov: Veronika Krátka, Katarína Langová, Emma Sommerová, Jakub Petrík, Boris Bobocký, Šimon Vaňo a Milan Barányi. V kata jednotlivcov sa najďalej podarilo prebojovať K. Langovej, ktorá v kategórii s 25 pretekárkami skončila medzi 12 – 13 r. na 5. mieste. V tímových bojoch v Kata juniorky (Sommerová, K. Langová, Krátka) obsadili dievčatá 3. miesto, v Kata juniori (Petrík, Vaňo, Bobocký) chalani zhodne obsadili 3. miesto. V kumite sa znovu darilo K. Langovej, ale rovnako ako v kata, jej nebolo súdené dosiahnuť na medailové umiestnenie a skončila na 5. mieste medzi 12 – 13 r. dievčatami do 42 kg. Medzi kadetmi do 57 kg sa podarilo prebojovať na bronzovú priečku Bobockému, ktorý prehral iba s egyptským víťazom kategórie. Druhým úspešným zápasníkom v rovnakej kategórii bol Petrík, ktorý skončil na 5. mieste. Najmladšia členka tímu 11-ročná Krátka spolu nastúpila v troch individuálnych kategóriách a v tímoch. Spolu absolvovala 7 ťažkých zápasov a najlepšie sa jej darilo medzi 12 – 13 r. dievčatami nad 50 kg, kde obsadila 7. miesto. Tím juniorov kumite sa prebojoval na 5. miesto a tím 12 – 13 r. dievčat s vypožičanou pretekárkou z Popradu obsadil v konečnom hodnotení 3. miesto.
Slovo trénera T. Klemana: Turnaj, tak ako po minulé roky, bol kvalitne obsadený. Moji pretekári dali do bojov naozaj všetko, čo bolo v ich silách a nemám im čo vytýkať. Je to silný turnaj, a preto som v článku spomenul aj 5. resp 7. miesta, ktoré sú v takto silnej konkurencii dobrým výsledkom. Katke ušli dve bronzové medaile, Jakubovi tiež bronz v kumite. Veronika ako najmladšia si zazápasila najviac z celého tímu. Domov sme doniesli 3 tímové a jednu individuálnu bronzovú medailu, takže som spokojný a držím pretekárom palce v ďalších turnajoch.

1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Mladí chlapci musia pridať, rekonštrukcia haly stále záhadou

Príprava hádzanárov HK Agro Topoľčany je v plnom prúde. Za dva týždne odohrali zverenci trénera Pavla Farářa až päť prípravných zápasov.