TOPOĽČANY. Spoločnosť Lidl chce pred svojou predajňou v Topoľčanoch nainštalovať nový rampový parkovací systém.
Slúžiť mal hlavne zákazníkom, ktorí sa rozhodnú nakupovať v danej predajni. Podľa slov zástupcu firmy Pavla Bucka spoločnosť nechce nijakým spôsobom obmedziť zákazníkov.
Večer vraj ostáva parkovisko skoro prázdne
„Týmto projektom plánujeme zlepšiť parkovanie a dostupnosť pred Lidlom počas hodín, kedy je otvorený, keďže parkovacie miesta využívajú aj obyvatelia blízkeho sídliska Východ. Poslanci na zastupiteľstve ale návrh nepodporili, preto rampy na parkovisku zatiaľ nebudú.
Poslankyňa mestského zastupiteľstva Katonová argumentovala tým, že parkovisko pred Lidlom nevyužíva tak vysoký počet obyvateľov sídliska na parkovanie svojich osobných automobilov, keďže vo večerných hodinách ostáva parkovisko pred predajňou Lidl v Topoľčanoch skoro prázdne. „Denne chodím okolo parkoviska pred predajňou Lidl ráno a chodím tadiaľ aj vo večerných hodinách. Vtedy tam je odstavených možno 5 áut. Nemyslím si, že je to tak vysoký počet, aby tie autá bránili nakupujúcim,“ dodala.
Lidl už 20 parkovacích miest vybudoval
Zástupca firmy navrhol ako kompenzáciu vybudovanie 17 parkovacích miest na inom mieste, ktoré budú slúžiť obyvateľom a budú vybudované podľa určenia vedenia mesta. Nové parkovacie miesta sa majú nachádzať v blízkosti predajne Lidl.
V minulosti už spoločnosť Lidl v Topoľčanoch vybudovala 20 parkovacích miest pre mesto, ktoré boli podľa dohody v kúpnej zmluve, nakoľko Lidl rozširoval svoju predajňu z 1000 na 1200 m. K zmene územného plánu došlo z dôvodu prístavby mäsiarstva a trafiky v blízkosti predajne. Daných 20 parkovacích miest bolo vybudovaných na ul. P.O. Hviezdoslava a následne boli mestom odkúpené za jedno euro.
Autor: Kristína Dorušiaková