Piatok, 15. december, 2017 | Meniny má Ivica

Hádzanári doma privítali Orosházu +FOTO

Topoľčianski hádzanári odohrali prvý prípravný zápas. Podarilo sa im maďarských rovesníkov zaskočiť?

Topoľčany doma vyhrali o šesť gólov, keď v druhom polčase inkasovali iba dvanásť gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Orosháza 33:27 (13:15)
Topoľčianski hádzanári odohrali v stredu prvý prípravný zápas. V zostave domácich sa predstavili traja noví hráči. Kucher a Adamčík už sú hráči Topoľčian a od pondelka je v Topoľčanoch na skúške aj Urban, ktorý zároveň nastúpil aj na zápas. Topoľčany proti maďarskému celku začali dobre, už v 11. minúte vyhrávali 6:4, o minútu bol stav 8:5. Hostia ale rýchlo vyrovnali na 8:8, keď sa Topoľčany osem minút nedokázali presadiť strelecky. V 21. minúte šla Orosháza do vedenia 9:10 a do polčasu zvýšili hostia náskok na 13:15. Po zmene strán bolo v 32. minúte 13:16, ale následne začali domáci hádzanári sťahovať manko súpera. Pri presilovky šiestich domácich proti štyrom hostí sa stav vyrovnal na 16:16, následne Topoľčany šli aj do vedenia 17:16 a v 41. minúte bol stav 21:19 pre Agro. V priebehu šiestich minút sa presadzovali iba domáci hráči, ktorí si v zápase vytvorili rozhodujúci náskok – 26:19. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, Topoľčany si udržiavali sľubný šesť až sedemgólový náskok a zaslúžene doma vyhrali, keď hostia v závere už nedokázali zápas zdramatizovať.
HK AGRO: Meluš, P. Králik – Valent 2, Cigáň 6, Klačanský 3/1, Žilinčík 3, Ivanytsia 1, Hlinka 2, J. Briatka, M. Briatka 4, Kucher 2, Adamčík, Jadroň, Pupík 1, Oršula, Michalka 5/3, Polakovič 3, Urban 1, tréner P. Jano.
Už dnes zverenci trénera Pavla Jana cestujú do Maďarska, kde podvečer a zajtra dopoludnia odohrajú dvojzápas s Balmazújvárosom.