Ako sa darilo futbalistom v prvom kole? +FOTO

Proti domácim sa pískali až dva pokutové kopy, Topoľčany sa ale nevzdali.

Futbalisti Topoľčian rozhodli v poslednej minúte zápasu.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – N. Zámky 3:2 (1:2)
V predohrávanom 17. kole nového súťažného ročníka nastúpili Topoľčany aj so štvoricou hráčov zo Senice (Rajník, Ventúra, Krč, Otrísal). Úvod zápasu patril domácim, ktorí držali loptu častejšie na svojich kopačkách. V 21. minúte sa na hranici šestnástky ocitol Jakubík, prešiel cez obrancu a strelou do vinkľa poslal domácich do vedenia – 1:0. Topoľčany sa ale z vedenia radovali iba tri minúty. Hostia založili rýchly protiútok a po centri v šestnástke fauloval Seničan Otrísal a kopala sa penalta. Tú bezpečne Košút premenil – 1:1. O desať minút sa do vyloženej šance dostával Letko a Ventúra ho na hranici šestnástky stiahol, za čo rozhodca nariadil druhý pokutový kop pre hostí. Ani Bombicz nedal Uhlárovi šancu a poslal ho do opačnej strany – 1:2. Domáci sa z vedenia hostí v prvom polčase len ťažko spamätávali a v 41. minúte mohol hlavou zvýšiť vedenie hostí Košút. Po zmene strán sa domáci snažili o zvrátenie výsledku, ale prílišné snaženie im akoby zväzovalo nohy. V 53. minúte zahral Baláž so Švajlenom rohový kop nakrátko, Jakubík ale z piatich krokov prekopol prázdnu bránku. V 69. minúte mal gól na kopačke hosťujúci Košút, ale jeho peknú strelu famózne vyrazil Uhlár na roh. V závere sa ale začali diať veci. Hostia v 85. minúte darovali domácim rohový kop, ktorý zahrával Baláž. Ten ešte obrana hostí odvrátila, ale následne sa k lopte dostal opäť Baláž, ktorý bol faulovaný na hranici šestnástky, ale píšťalka zostala nemá... Lopta sa ale so šťastím odrazila pred Chrenka a topoľčiansky obranca vyrovnal na 2:2. Topoľčany vycítili šancu, v 88. minúte po tvrdom súboji v šestnástke Illésa s Balážom sa domáci zbytočne dožadovali pokutového kopu, rozhodca bol neoblomný. Už v nadstavenom čase predviedol skvelú akciu Seničan Otrísal, jeho center Krč namieril do brvna. Hostia jeho varovanie nebrali vážne a už o minútu Krč „prebicykloval“ dvoch obrancov hostí, na päťke našiel osamoteného Švajlena, ktorý zariadil domácim tri body. Ihneď po rozohraní rozhodca zápas ukončil. Hostia prehru neuniesli a po zápase sa na ihrisku strhla menšia šarvátka, za čo Bombicz uvidel žltú kartu.
Góly: 21. P. Jakubík, 86. M. Chrenko, 90.+ M. Švajlen – 24. M. Košút (11 m), 34. A. Bombicz (11 m). R Gádoši, ŽK: Jakubík, Ventúra, Otrísal, Rusňák – Petráš, Horáček, Bombicz, 280. MFK: Uhlár – Chrenko, Otrísal, Ventúra – Baláž, Rybanský (77. Rusňák), Švajlen, Rajník (69. Grman), Krč – Kutiš (83. Sipos), Jakubík, tréner M. Caránek.

Púchov – Šamorín 1:0 (1:0), 34. Pastorek.
Veľký Meder – Vráble 3:0 (2:0), 20. Obert, 32. Szöllös, 86. Mészáros.
Horná Nitra – Komárno 3:0 (0:0), 49. Pekár, 65. Turančík, 80. Matuškovič.
DAC B/Vrakúň – Neded 4:2 (3:1), 17. N’Guekam, 33. Ágh, 35. Belkovics, 73. Trajcsik – 8. R. Prúčny, 51. Jakabovič.
Nemšová – Led. Rovne 3:0 (2:0), 10. Holíček, 26. a 63. Wesley.
Trnava C/Šúrovce – V. Ludince 0:1 (0:0), 80. Soboňa (11 m).
Gabčíkovo – Galanta 2:3 (1:1), 41. Bíró, 77. Szöcs (11 m) – 17. Kočiš, 60. a 63. E. Sukisa.
Palárikovo – Dubnica 2:0 (0:0), 50. Vencel, 67. Kubala.