Jedna výhra, dve remízy

Topoľčianski hádzanári odohrali minulý týždeň až tri prípravné zápasy.

Topoľčany doma vyhrali o šesť gólov.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Orosháza 33:27 (13:15)
Topoľčianski hádzanári odohrali v stredu prvý prípravný zápas. V zostave domácich sa predstavili traja noví hráči. Kucher a Adamčík už sú hráči Topoľčian a od pondelka je v Topoľčanoch na skúške aj Urban, ktorý zároveň nastúpil aj na zápas. Topoľčany proti maďarskému celku začali dobre, už v 11. minúte vyhrávali 6:4, o minútu bol stav 8:5. Hostia ale rýchlo vyrovnali na 8:8, keď sa Topoľčany osem minút nedokázali presadiť strelecky. V 21. minúte šla Orosháza do vedenia 9:10 a do polčasu zvýšili hostia náskok na 13:15. Po zmene strán bolo v 32. minúte 13:16, ale následne začali domáci hádzanári sťahovať manko súpera. Pri presilovke šiestich domácich proti štyrom hostí sa stav vyrovnal na 16:16, následne Topoľčany šli aj do vedenia 17:16 a v 41. minúte bol stav 21:19 pre Agro. V priebehu šiestich minút sa presadzovali iba domáci hráči, ktorí si v zápase vytvorili rozhodujúci náskok – 26:19. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, Topoľčany si udržiavali sľubný šesť až sedemgólový náskok a zaslúžene doma vyhrali, keď hostia v závere už nedokázali zápas zdramatizovať a Topoľčany tak doma vyhrali.
HK AGRO: Meluš, P. Králik – Valent 2, Cigáň 6, Klačanský 3/1, Žilinčík 3, Ivanytsia 1, Hlinka 2, J. Briatka, M. Briatka 4, Kucher 2, Adamčík, Jadroň, Pupík 1, Oršula, Michalka 5/3, Polakovič 3, Urban 1, tréner P. Jano.

Dve remízy v Maďarsku

V piatok podvečer a v sobotu ráno odohrali topoľčianski hádzanári v Maďarsku dvojzápas proti domácemu celku z Balmazújvárosu.
Balmazújváros – Topoľčany 32:32
Góly: Cigáň 6, Kucher 4, Pupík 3, Polakovič 3, M. Briatka 3, Ďurček 3, Ivanytsia 2, Jadroň 2, Adamčík 1, Klačanský 1, Žilinčík 1, Hlinka 1, Michalka 1, J. Briatka 1.
Balmazújváros – Topoľčany 31:31
Góly: Pupík 5, Klačanský 5, Michalka 4, Kucher 3, Polakovič 3, Ivanytsia 2, Žilinčík 2, Hlinka 2, Adamčík 1, Cigáň 1, M. Briatka 1, Jadroň 1, Oršula 1.

Domáci dvojzápas v závere týždňa

V tomto týždni odohrajú Topoľčany doma dvojzápas proti maďarskému celku B.Braun Gyöngyös. V piatok sa bude hrať od 18.00 hod. a v sobotu o 10.00 hod.

Z bytoviek majú odísť ďalší nájomníci

Problém bytoviek na ulici K nemocnici sa ťahá už od októbra 2016.

Cenné drevené bábky zavítali do radošinskej sýpky

Cena bábky sa pohybuje v stovkách eur.

Deti a ich rodičov potešili ukážky poľovníckej kynológie a sokoliarov.

V Oponiciach ukázali aj bicykel, ktorý nabrúsi nože

Milovníci starých áut a bicyklov majú v Oponiciach silné zázemie. Cez víkend prevetrali svoje bicykle.

Počas motokrosu si 16-ročný Čech poranil hlavu a panvu, zachraňoval ho vrtuľník

Leteckí záchranári z Trenčína zasahovali v nedeľu v obci Veľké Uherce v okrese Partizánske. Počas motokrosových pretekov sa tam zranil 16-ročný český pretekár.