Solčany doma pustili perie +FOTO

Futbalisti Solčian v úvodnom kole piatej ligy Stred privítali Hrušovany.

Hrušovany si pripísal na konto prvé tri body.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Solčany - Hrušovany 0:1 (0:0)
V Solčanoch sa hral hneď v úvode sezóny derby zápas. Omladené Solčany sa od úvodných minút pustili nebojácne do súpera, ktorý sa posilnil pred sezónou a už v 38. sekunde D. Soboňa zahodil vyloženú tutovku, kedy sa pošmykol nielen Kurbel, ale aj brankár Holička, no domáci kanonier nepochopiteľne nedal. Táto šanca akoby predznamenala celý vývoj zápas. Do polčasu svoje čisté tutovky zahodili postupne Fridrich, Gális, Soboňa, i Urminský. Domáci do polčasu mohli dať šesť gólov(!), ale strelci zahodili aj nemožné. Táto strelecká nemohúcnosť sa domácim vypomstila v druhom polčase, kedy sa Šťastena usmiala na Ľuba Buláka a ten z ojedinelého protiútoku rozhodol zápas. Domáci sa v závere snažili vyrovnať, ale kalich horkosti si vypili až úplne do dna. Solčany, tak ako v minulej sezóne, opäť začali nový ročník prehrou s Hrušovanmi. Domácim hráčom nemožno nič vyčítať, ale bez streleného gólu sa vyhrať nedá. Hosťom na tri body stačila jedna vydarená akcia.
Gól: 75. Ľ. Bulák. R Valko, 350. OFK: Ambroz – Zelíska, Krošlák, Galbavý, Januška (70. L. Michalík), Pavlovič, Urminský, Ducký, Gális, Fridrich, Soboňa. OFK: Holička – Kováč, Kurbel, Varga, Stolár, Grznár, Bulák, Zlatňanský (83. Svorad), Šutovský (46. Omelka), I. Sporina (79. Bazala), M. Sporina.
Tovarníky - Močenok 1:0 (1:0), 37. R. Lendvay.
Radošina - Preseľany 1:4 (1:1), 30. Juraj Piršel – 36., 50. a 84. M. Rusňák, 70. vlastný (T. Vičan).
Alekšince – V. Bedzany 3:2 (2:1), 9. S. Štós, 14. V. Pleva, 87. L. Trnka - 29. M. Hustý, 60. D. Vaňo.
Zbehy – Krušovce 4:1 (1:0), 39. P. Lehocký, 56. M. Fuska, 65. Š. Šóš, 86. L. Mikula – 58. I. Šimovič.
Tešedíkovo – Jacovce 2:2 (2:0), 28. a 43. J. Michalík – 50. M. Rusňák, 75. P. Okša.
TIBI Horná Kráľová – Lapáš 1:1 (1:1), 2. E. Penzeš - 38. V. Tirpák.
V. Zálužie – Nevidzany 1:1 (1:0), 41. J. Sombat – 49. T. Bednár.
Viac o jednotlivých zápasoch si nájdete v aktuálnom vydaní MY Topoľčianskych novín Dnešok.

Zo stretnutia Solčany - Hrušovany (0:1):