Body zostali doma

Hádzanári poľahky porazili súpera z Modry.

Topoľčany jasne vyhrali.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Modra 37:22 (20:10)
Domáci hádzanári v stretnutí zaslúžene vyhrali, keď im na dva body stačilo aj tréningové tempo. Topoľčany už v 7. minúte viedli 5:2 a v 10. minúte dokonca 8:2. Kvalita bola jasne na domácej strane a už do polčasu šli Topoľčany do desaťgólového vedenia 20:10. Aj po zmene strán udávali tempo hádzanári Topoľčian, ktorí postupne navyšovali vedenie. V 48. minúte bol stav už 30:15 a Topoľčany tento náskok udržali až do konca zápasu – 37:22, kedy sa na palubovke objavili aj mladí hráči. Hlinka v zápase strelil až deväť gólov, čiernou škvrnou zápasu bolo iba vykĺbené rameno Urbana, ktorý zápas nedohral a musel odísť do nemocnice. Topoľčany doma zaslúžene vyhrali, keď posledný gól strelil J. Briatka strelou takmer cez celú palubovku. Topoľčianske Agro mohlo vyhrať aj vyšším rozdielom, ale v zápase viackrát nechalo vyniknúť hosťujúceho brankára. Na koncovke ešte domáci hráči budú musieť popracovať.
Rozhodovali Zubo – Novák, pokutové hody 5/3 – 0, vylúčenia 2 – 3, 540 divákov. HK AGRO: Meluš, Paul – J. Briatka 1, Valent, M. Briatka 1, Klačanský 5, Michalka 2/1, Polakovič 3, Ivanytsia 4/1, Cigáň 4/1, Hlinka 9, Adamčík 2, Jadroň, Urban 2, Žilinčík 1, Kucher 3, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Zápas sa nám vydaril, vyhrali sme, čo je dôležité, pretože dva body zostali doma. Všetko išlo podľa predpokladov, vyskúšali sme si obranu 1-5 aj 0-6. Najhoršie je, že sme prišli o Urbana, ktorý má vážne zranenie. Dúfam, že ho v najbližších zápasoch budeme vedieť nahradiť. S prístupom a nasadením mojich hráčov som spokojný.
Ostatné výsledky: Hlohovec – Šaľa 24:20, Pov. Bystrica – ŠKP Bratislava 31:19, Prešov – Pezinok 43:27. Dohrávka: Šaľa – Prešov 23:28.
1. Prešov 2 2 0 0 71:50 4
2. P. Bystrica 2 2 0 0 59:44 4
3. Hlohovec 2 2 0 0 50:41 4
4. Topoľčany 1 1 0 0 37:22 2
5. Pezinok 2 1 0 1 59:74 2
6. N. Zámky 1 0 0 1 31:32 0
7. Šaľa 2 0 0 2 43:52 0
8. ŠKP Bratislava 2 0 0 2 40:57 0