Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

Hádzanári sa doma vytrápili

Zverenci trénera Pavla Jana porazili Nové Zámky 30:23, no na palubovke sa až do 52. minúty hrala vyrovnaná hádzaná.

Branislav Cigáň strelil v zápase deväť gólov.Branislav Cigáň strelil v zápase deväť gólov. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Cigáň opäť pálil ostrými

Topoľčany pred domácimi divákmi zaostali za očakávaniami. Nové Zámky potvrdili stúpajúcu formu aj v Topoľčanoch a domáci už hneď v úvode prehrávali o tri góly. A síce Topoľčany vyhrali prvý polčas v pomere 13:11, po zmene strán hostia ešte raz viedli – 16:17. Topoľčany ale v závere po dobrom výkone Patrika Králika odskočili súperovi na rozdiel siedmich gólov. „Do každého zápasu treba ísť naplno. Očakával sa ľahší zápas, ale Nové Zámky sa super na nás pripravili najmä hrou v obrane,“ povedal po stretnutí najlepší strelec Topoľčian Branislav Cigáň, ktorý v zápase strelil deväť gólov, keď premenil aj všetky štyri sedmičky topoľčianskeho Agra. „Ani po ľavej strane nám nevychádzali útočné akcie. Nakoniec sme sa ale dokázali presadiť z krídla i spoza „deviny“, a preto sme zaslúžene vyhrali,“ dodal topoľčiansky strelec.
Topoľčany už vo štvrtok odohrajú zápas v Prešove. „Do Prešova ideme o deň skôr. Verím, že odohráme dobrý zápas, nakoľko nás čaká kvalitný súper,“ pokračoval Branislav Cigáň.

Na ženský basketbal

Topoľčany vyradili Nové Zámky v pohári, teraz im uštedrili prehru aj v Extralige. „Bol to veľmi vyrovnaný zápas a musím iba zopakovať to, čo som hovoril po pohárovom zápase proti Novým Zámkom – opäť sme museli použiť všetky zbrane, ktoré máme až do posledných minút,“ dodal tréner Pavol Jano. Už v stredu cestujú Topoľčany na východ republiky. „Plánovali sme, že do Prešova vycestujeme o deň skôr, aby sme prespali už v Prešove. Pre hráčov sme však pripravili aj menšie rozptýlenie pred zápasom, keďže v stredu večer si pôjdeme vychutnať ženský basketbal do Košíc, kde nastúpia domáce Good Angels Košice. Na druhý deň dopoludnia máme ľahší tréning a v podvečer zápas,“ dodal na záver topoľčiansky lodivod.

1. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  4. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  5. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  9. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  10. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 146

Návrh 3. zmeny rozpočtu mesta reaguje na presun prevádzkovania letného kúpaliska od 1. 4. 2021 z mesta Topoľčany do príspevkovej organizácie Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Topoľčany.

Schodok po schválení vzrástol o 260,7 tis. €.

4 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.

6 h
Zjednosmernenie čaká i ulicu P. Adámiho v smere od ulice Streďanskej k ulici Stummerovej.

Hlavným dôvodom regulácie statickej dopravy je nedostatok parkovacích miest spôsobený nárastom počtu vozidiel v sídlach v kombinácii s nedostatočným tempom budovania miest na parkovanie.

10. máj

Na ihriskách sa už môže trénovať v režime 6+1. V súťažiach ZsFZ by sa malo dohrať päť jesenných kôl, rovnako chcú dohrať jesenné časti oblastné súťaže.