Majster doma vyhral

Topoľčianski hádzanári nezvládli hlavne záver zápasu.

Topoľčany na východe republiky neuspeli.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)
Prešov – Topoľčany 35:28 (18:14)
V súboji dvoch nezdolaných mužstiev začali lepšie hostia, v 2. minúte otvoril skóre Pupík, o minútu po premenej sedmičke Cigáňa viedlo Agro 0:2. V 5. minúte bolo už vyrovnané – 2:2. Adamčík následne poslal hostí opäť do vedenia – 2:3. V 6. minúte po rýchlych akciách domácich už Prešov viedol 4:3. V 9. minúte domáci počas presilovky šli po góle Hrstku do vedenia 7:4. V 10. minúte Cigáň nepremenil sedmičku a L. Urban zvýšil vedenie na 8:4. Rozbehnutých domácich pristavil Klačanský gólom na 8:5 v oslabení. Meluš dvakrát svoj tím podržal a v oslabení sa presadil aj Polakovič – 8:6. V 16. minúte domáci L. Urbanom šli opäť do štvorgólového vedenia 10:6. Do 20. minúty mali Topoľčany až troch vylúčených hráčov, dve sedmičky zahodil Cigáň, ktorého vychytal domáci brankár Chuprina. L. Urban následne zvýšil už na 13:8 a Antl v oslabení v 21. minúte upravil na 14:8. Obrana hosťom nevychádzala, hoci Prešov mal dvoch vylúčených hráčov, domáci napriek tomu zvýšili na 15:9. V ďalšom priebehu niekoľko dobrých zákrokov predviedol Meluš, ale Topoľčany dokázali stiahnuť náskok súpera iba na rozdiel štyroch gólov – 16:12, 17:13 a polčasových 18:14. V 34. minúte domáci šli počas presilovky do vedenia 21:15. Dva rýchle góly Agra znamenali zníženie na 21:17. Po góle Adamčíka a Klačanského bol náskok domácich v 39. minúte len dvojgólový – 22:20. Topoľčany nedali následné štyri minúty gól a Prešov unikol na 26:20. Až v 43. minúte Polakovič znížil na 26:21. Chuprina následne zatiahol roletu a na druhej strane ho napodobnil aj Meluš – 27:22. Topoľčany od 47. minúty hrali presilovku šiesti proti štyrom a Agro znížilo na 27:24. Po góle M. Briatku bol náskok domácich opäť len dvojgólový – 27:25. Až v 49. minúte Antl upravil na 28:25. V 53. minúte mohli Topoľčany znížiť na rozdiel gólu, ale unikol im Antl a ten zvýšil na 30:27. V 57. minúte Meluš chytá sedmičku i strelu z krídla, ale Topoľčany sa na rozdiel gólu nedokázali po svojich dvoch technických chybách priblížiť. A tak Radčenko upravil na 31:28. V 58. minúte Antl zvýšil na 32:28 a o víťazovi tak bolo rozhodnuté. V závere sa stretnutie už iba dohrávalo, v ktorom domáci už rezignovaným hosťom nadelili ďalšie tri góly – 35:28. Topoľčany v závere zápasu doplatili na strelecké premieňanie šancí, keď sa viackrát mohli priblížiť na rozdiel gólu, ale to sa aj vďaka výbornému výkonu domáceho brankára nepodarilo.
Rozhodovali Daňo – Sabol, vylúčenia 5 – 7, pokutové hody: 1/0 – 5/2, 637 divákov. HK AGRO: Meluš, Paul – Pupík 2, J. Briatka, Valent, M. Briatka 4, Klačanský 5/1, Polakovič 3, Ivanytsia 1, Cigáň 3/1, Hlinka 4, Adamčík 2, Ďurček, Žilinčík, Kucher 4, tréner P. Jano.

Pavol Jano (tréner): Proti kvalitnému súperovi sme odohrali jeden veľmi dobrý zápas. Škoda posledných piatich minút, kedy sme si to pokazili a prišli sme o dobrý výsledok. Keby sme využili niektoré naše šance, tak sme kľudne mohli v tomto zápase aj bodovať, ale na keby sa nehrá. Síce sme prehrali, ale teší ma, že naše góly sa rozložili medzi jednotlivých hráčov, a tak sme boli nebezpeční z každej pozície. Dokonca sme proti Prešovu založili aj niekoľko rýchlych a úspešných protiútokov. Teraz nás v sobotu čaká ďalší náročný zápas, v ktorom privítame Hlohovec. Máme celý týždeň na prípravu, pretože to bude boj o každý centimeter na palubovke.
Ostatné výsledky: Pezinok – ŠKP Bratislava 26:31, N. Zámky – Modra 38:29, Hlohovec – Pov. Bystrica 33:26, Šaľa mala voľno.
1. Prešov 6 6 0 0 228:155 12
2. Topoľčany 6 5 0 1 188:140 10
3. Hlohovec 6 5 0 1 180:145 10
4. P. Bystrica 7 3 0 4 212:205 6
5. Šaľa 6 3 0 3 155:153 6
6. N. Zámky 6 2 0 4 179:208 4
7. Modra 6 1 1 4 159:197 3
8. Pezinok 7 1 1 5 185:248 3