Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Prehra na domácej palubovke po roku

Domáci florbalisti z Légie Žochár Topoľčany po roku stratili domácu neporaziteľnosť.

Légia Topoľčany.Légia Topoľčany. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)
Skalp si odnášajú Košičania, ktorý domácich predčili po viacerých stránkach. Tempo zápasu bolo vysoké a hra sa prenášala z jednej strany na druhú. No strelecky sa presadzovali hostia. Tí po prvej tretine vyhrávali už 0:3 a aj v druhej tretine sa im strelecky darilo. Domácim sa podarilo ručnú brzdu zatiahnuť síce ešte v druhej tretine, ale stav 1:7 sa už domácim nepodarilo otočiť, a tak iba korigovali nepriaznivý stav na konečných 6:9. Aj napriek prehre za najlepšieho domáceho hráča možno vyhlásiť brankára Pauera, ktorý čelil 46 strelám hostí. V nedeľu domáca Légia opäť nezačala najlepšie a znovu prehrávala už 0:3, avšak potom prevzali tempo hry domáci hráči, ktorí začali súpera dobiehať. Množstvo vyhraných osobných súbojov prinieslo výsledok. V druhej tretine v trinástej minúte domáci rozkrútili gólostroj a v rozpätí 20 sekúnd trikrát skórovali, čo znamenal aj gólový obrat v stretnutí. Domáci v tretej tretine hru kontrolovali a výhru už zo svojich hokejok nepustili. Vyhrali 10:8 a pripísali si tak dva dôležité body do tabuľky.
Emil Šatan – predseda oddielu: „Tento víkend sa chlapci presvedčili, aké ľahké je dostávať góly. Celkovo naša obrana je jednou z najväčších slabín, aké máme v lige, pretože dostávame v priemere najviac gólov na zápas. Na druhú stranu to zatiaľ vykrývame dôslednou útočnou hrou a schopnosťou premeniť šance. Ako nováčik súťaže bol cieľ stanovený do 8. miesta v základnej časti, čo znamená záchranu v súťaži. Po ôsmich kolách by sme mohli v základnej časti pomýšľať na 3. – 5. miesto, čo by prinieslo spokojnosť. Pevne verím, že chlapci budú na sebe naďalej tvrdo makať a ich robota sa pretaví do výsledkov a v play off budeme prekvapením.“
Výsledkový servis:
Légia Topoľčany – Žltý Sneh Košice 6:9 (0:3, 4:5, 2:1)
Góly: A. Mikuš 2, F. Vaško 2, J. Gálet, M. Smatana. LÉGIA: Ábel, Detko, Gábriš, Gálet, Gažík, Gergel, Hatala, Holienčin, Kráľ, Labuda, Laudon, Mikuš, Pauer, M. Smatana, P. Smatana, Vaško.
Légia Topoľčany – Sp. Nová Ves 10:8 (2:3, 6:1, 2:4)
Góly: Hatala 2, Vaško 2, M. Smatana, Ábel, Detko, Mikuš, Gálet, Labuda, LÉGIA: Ábel, Detko, Gábriš, Gálet, Gažík, Gergel, Hatala, Holienčin, Kráľ, Labuda, Laudon, Mikuš, Pauer, Paulen, M. Smatana, P. Smatana, Turček, Vaško.
Dohrávka 5. kola:
Légia Topoľčany – Modra 12:8 (5:4,5:3,1:2)
Góly: Labuda 3, Gálet 3, M. Smatana 2, Vaško 2, Hatala, Gažík. LÉGIA: Tomáš Pauer, Marek Paulen – Peter Smatana, Ondrej Holienčín, Eduard Turček, Filip Vaško, Ondrej Gažík, Miroslav Smatana, Jakub Gálet, Denis Labuda, Pavol Detko, Daniel Hatala, Andrej Mikuš, Lukáš Kráľ, Michal Ábel, Alexander Gábriš, Samuel Laudon, Tomáš Gergel.